Aktuality

Zdicí robot WLTR se zapojí se do realizace servisní haly pro České dráhy v Chebu 

Zdicí robot WLTR od Wienerbergeru se podílí na výstavbě veřejných infrastrukturních projektů. Ministr dopravy Martin Kupka se o přednostech inovativního řešení zdicího robota přesvědčil osobní návštěvou ve Wienerberger  eXperience centru v Jirčanech u Prahy ještě před říjnovým nasazením dvou zdicích robotů na stavbu v rámci realizace nové opravárenské haly v areálu chebského nádraží. 

„Nasazení zdicích robotů urychluje výstavbu, ale také zvyšuje přesnost a efektivitu realizace složitých projektů. Je skvělé vidět, že tato pokročilá technologie bude využita i při stavbě servisní haly pro České dráhy, což přispěje k zajištění kvalitní údržby železniční dopravy a podpoří rozvoj naší dopravní infrastruktury,” uvedl ministr dopravy Martin Kupka.

Dokazujeme, že inovativní projekt automatického zdění může pomoci výrazně urychlit veřejné zakázky, které jsou klíčové pro ekonomiku státu. I v segmentu dopravního stavitelství přetrvává nedostatek kvalifikovaného dělnického a technického personálu, který by zdicí roboti od Wienerbergeru v rámci infrastrukturních zakázek pomohli vyřešit. Pokládám za důležité zaměřit se na tempo implementace inovací, nových technologií v rámci dopravního stavitelství a posouvat realizaci významných projektů, aby se urychlilo jejich následné společenské využití,” říká Kamil Jeřábek, generální ředitel společnosti Wienerberger.

Zdicí roboti WLTR se budou od října podílet na výstavbě nové průjezdné tříkolejné haly pro údržbu vlaků Českých drah v Chebu. Servisní hala umožní jednodušší manipulaci s vozidly bez nutnosti rozpojení ucelených souprav, čímž se výrazně sníží časová náročnost oprav. S dokončením její výstavby se počítá v červenci 2026.

„Naši roboti jsou již běžnou součástí staveb v České republice. Během tohoto roku na trhu pracujeme s pěti roboty, kteří pomohli realizovat sedm staveb. Stáváme se také nedílnou součástí veřejných zakázek a do portfolia si budeme moci připsat již druhý projekt spadající pod ministerstvo dopravy,“ říká Jaromír Sadloň, ředitel firmy GreenBuild, dceřiné společnosti Wienerberger, která zaštiťuje poskytování robotů na českém trhu.

Mezi pilotní stavby zdicího robota u veřejných infrastrukturních zakázek patřil první PPP projekt v České republice – výstavba dálnice D4. Zdicí robot WLTR byl využit v Letech u Písku na stavbě objektu pro správu a údržbu dálnice, kde se podílel na realizaci obvodových a vnitřních nosných stěn. 


Tisková zpráva
www.wienerberger.cz

Přidejte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*