Po testovacím období byla do provozu uvedena aplikace, která umí informovat všechny studující a pracující na Českém vysokém učení technickém v Praze o případné aktuální bezpečnostní hrozbě a postupu jejího řešení – a to jak plošně, tak cíleně například lidi pouze z jedné fakulty či konkrétní budovy.
Zastřešujícím subjektem je Odbor bezpečnosti Rektorátu ČVUT, který službu objednal a spolupracoval na jejím vytváření. Součástí této informační aplikace je i tzv. MicroGuard, který je schopen podle zadání rozeslat informační SMS a navést lidi v ohrožení ke správnému řešení rizikové situace. Skrze aplikaci může také celouniverzitní bezpečnostní tým komunikovat s krizovými štáby jednotlivých fakult a ústavů.
Jedná se o širší škálu nebezpečí a mimořádných událostí, jako jsou požár, vodovodní havárie, přítomnost nežádoucí osoby v objektu apod. Pilotní uvítací SMS byla v systému odeslána právě dnes.
„Jsem velmi rád, že jsme opět pokročili v zajištění bezpečnosti našich studentů a pracovníků. Pokud vím, jsme první univerzitou v Česku, která umí využít takto rozsáhlý informační a přitom cílený systém a zabránit tak nežádoucí panice v krizové situaci,“ uvedl rektor ČVUT Vojtěch Petráček.
Po nedávno podepsaném memorandu o vzájemné spolupráci při řešení krizových situací v Kampusu Dejvice se jedná o další a velmi významný krok k vyšší bezpečnosti lidí na ČVUT a v jeho okolí. A to zcela v duchu hesla „Bezpečnost není překážka – je to cesta k úspěchu“. Na bezpečnostních opatřeních pracuje univerzita dlouhodobě, ale konkrétně je nechce specifikovat, aby se nesnižovala jejich účinnost.
Tisková zpráva ČVUT
Nejnovější komentáře