Střechy

Střešní okna Tondach: Optimální řešení pro každé obytné podkroví

Tondach už nejsou jenom střešní tašky. Výrobce tradičních pálených střešních tašek nově nabízí i střešní okna ve dvou variantách – plastová a dřevěná. Obě varianty splňují vysoké tepelněizolační a akustické parametry. Hodí se jak pro novostavby, tak i rekonstrukce. Použití střešních oken Tondach se střešními taškami zaručuje kvalitu a odolnost vnější obálky domu po několik desítek let. Prodej startuje již 1. 3. 2024.

Okna Tondach se středovou osou otáčení jsou vhodná pro všechny typy šikmých střech se sklonem od 15° do 90°. Plastová okna Tondach RW-PK 3 se hodí především do moderních interiérů a místností se zvýšenou vlhkostí. Dřevěná okna Tondach RW-DK 3, s profilem z borovicového dřeva, jsou pokryta dvěma vrstvami ekologického bezbarvého laku. Sortiment nabízených střešních oken dokáže pokrýt 80 % požadavků našich zákazníků. 

Obě varianty střešních oken jsou k dispozici v 6 nejběžnějších velikostech a disponují patentovaným inovovaným systémem topSafe. Ten zvyšuje provozní bezpečnost a chrání okno proti vloupání. „Díky tomu, že dochází k propustnosti většího množství světla zajišťují okna optimální mikroklima. A tím přispívají k ochraně fyziologického i psychického zdraví investorů,“ říká Jan Bubeník, produktový manažer pro střešní okna Tondach. 

Standardní vybavení tepelněizolačním trojsklem společně s lemováním Thermo umožňují snižování tepelné ztráty. „Díky systémovému řešení včetně izolačních doplňků a lemování Thermo je kompatibilita instalace střešních oken Tondach s pálenými taškami zaručena. Investorům nabízíme také stínicí prvky – venkovní markýzy a interiérové rolety ve třech barvách,“ dodává Jan Bubeník. Střechu namontují proškolené realizační firmy, přičemž další garancí kvality je záruka 33 let na střešní tašky, 20 let na zasklení a 10 let na okna. Zákazník tak má jistotu 100% funkčnosti celé vnější obálky domu od jednoho výrobce. 

Venkovní markýzy zamezují přehřívání vnitřního prostoru a zároveň propouští dostatečné množství světla do interiéru. Investorům jsou k dispozici v šedé barvě. Interiérové rolety zamezují pronikání světla do místnosti, a jsou k dispozici ve třech barvách: modrá, béžová a světle šedá. Veškerý sortiment si mohou investoři prohlédnout na webových stránkách Wienerbergeru

Produktový tip:

Střešní okna 

Tondach RW-PK 3 (plastové střešní okno)

Tondach RW-PK 3
Základní údaje
– Materiál rámu – bílé PVC profily s ocelovými výztužemi
– Ventilační klapka
– Zasklení izolačním trojsklem s vnějším tvrzeným sklem
– Čtyřstupňový systém těsnění
– Obsahuje spárové větrání

Tondach RW-DK 3 (dřevěné střešní okno)

Tondach RW-DK 3
Základní údaje
– Materiál rámu – dřevo
– 2 vrstvy akrylátového laku
– Ventilační klapka
– Zasklení izolačním trojsklem s vnějším tvrzeným sklem
– Čtyřstupňový systém těsnění
– Obsahuje spárové větrání

Proč zvolit střešní okna Tondach
Špičková tepelná izolace, ekonomické úspory
Zasklení střešních oken Tondach jsou plněna inertním plynem. Výborné tepelněizolační vlastnosti oken přispívají k efektivnímu využívání systému vytápění a klimatizace a zajišťují tak úsporu nákladů díky snížení spotřeby energie.
Bezpečnost
Patentovaný systém zpevněné konstrukce okna topSafe výrazně zvyšuje provozní bezpečnost a ochranu proti vloupání zvenčí – chrání okno proti otevření nebo násilnému rozbití stoupnutím na sklo (sklo je v souladu s evropskými požadavky na ochranu proti vloupání RC 2 N, tř. II, podle EN 1627).
Mikroventilace
Možnost nastavení větrání pomocí účinné ventilační klapky. Klika na spodní části okna je vybavena dvěma stupni pro otevírání na mikroventilaci.
Životnost a ochrana
Kvalita střešních oken je zajištěna již ve výrobním procesu. Dřevěná okna se vyrábějí z borovicového dřeva nejvyšší kvality, které je vrstevně klíženo, vakuově impregnováno a opatřeno dvěma vrstvami ekologického bezbarvého laku. Plastová okna zajišťují dlouhodobou životnost a bezúdržbovost v interiéru, zejména v místnostech se zvýšenou vlhkostí.
Recyklované materiály
Ekologická plastová střešní okna jsou vyrobena z vícekomorových PVC profilů obsahujících až 63 % recyklovaného materiálu zpevněných pozinkovaný- mi ocelovými výztužemi, které zabraňují jejich deformaci. Navíc materiály použité na výrobu okna, jako jsou sklo, plastové profily, hliníkové a ocelové komponenty, lze prakticky ze 100 % znovu použít.
Kompatibilita
Při instalaci střešních oken Tondach se střešními taškami Tondach a souvisejícím systémovým vybavením je zaručena kvalita montáže a kompatibilita.

Podle podkladů společnosti Wienerberger

Publikováno v časopise Materiály pro stavbu 1/2024