Materiály

Unikátní inovace od HELUZu posune rychlost a jednoduchost stavby zase o kus dál

Nejčerstvější produktová novinka cihelného systému HELUZ přivítá do rodiny Smysluplného celku inovativní věncovku nesoucí příhodný název RAPID. Oproti běžným věncovkám se vyznačuje nadstandartní tepelnou izolací a výrazným zrychlením a zjednodušením stavby. 

Žhavá novinka je určena pro bednění věnců v koruně stěny u bungalovů a obezdívání stropů HELUZ MIAKO a má velkou řadu výhod: 

+ Skvělé tepelně izolační vlastnosti
+ Systémové řešení HELUZ
+ Keramický podklad pod omítku – kompatibilní s cihelným zdivem
+ Cenová dostupnost
+ Rychlost montáže
+ Ruční montáž
+ Nízká váha
+ Zkracování dle potřeby běžnými nástroji

Jedná se o nenosnou tvarovku určenou ke snadnému obezdívání železobetonových věnců, ztužujících věnců a stropních konstrukcí. RAPID je systémovým doplňkem uceleného stavebního systému HELUZ. 

Bednicí tvarovky HELUZ RAPID se ukládají na očištění a suchý podklad a vyrovnanou ložnou plochu z broušených cihel HELUZ. Tvarovky se pokládají svojí ložnou plochou do housenky HELUZ pěny, tzn. plochou na které je polystyren a cihelný obklad v jedné rovině. V průběhu montáže se poloha tvarovek stabilizuje pomocí montážních spon.

 HELUZ RAPID se může zkracovat řezáním. Je určená pro chráněné zdivo, kdy cihelná strana směřuje vždy k líci zdiva. Má jednu ložnou plochu, kterou se ukládá pouze na vyrovnané zdivo z broušených cihel. Při horní straně jsou tvarovky opatřeny ozubem, aby nemohlo dojít k zatížení cihelného obkladu tvarovky např. zdivem dalšího patra či jinými nosnými prvky.

Poloha usazení HELUZ RAPID