Materiály

EQUITONE – Vláknocementové fasádní desky

Nový fasádní panel EQUITONE [lunara]. Jeho povrch skládající se z nepravidelných vyvýšenin
a prohlubní evokuje měsíční krajinu s krátery. Díky speciálnímu výrobnímu postupu si nejsou žádné dvě desky podobné a každá fasáda je tak naprosto jedinečná

EQUITONE jsou probarvené vláknocementové fasádní desky bez povrchové úpravy určené pro odvětrávané fasády.

Mezi základní kvality vláknocementového materiálu patří tenkost, lehkost a zároveň odolnost, a také krása. EQUITONE je kompozitní cementový materiál, který se skládá z cementu, celulózy, minerálního plniva a organických pevnostních vláken s viditelnou strukturou. Materiál, navržený architekty pro architekty, je barevný v celém svém přířezu. Každá deska EQUITONE je proto jedinečná; ukazuje surovou, neopracovanou texturu vláknocementového materiálu.

Fasádní materiály EQUITONE jsou dodávány ve formě panelů s maximálními rozměry 1,25 × 3 m a mohou být upravovány do libovolných rozměrů a tvarů s použitím běžných nástrojů v dílně nebo na staveništi. Materiál lze perforovat pomocí vodního paprsku nebo strojů CNC, lze jej řezat na velké i malé části, lze na něm dokonce vytvářet reliéfy nebo jej potiskovat. Rovnoměrně tónovaný nebo probarvený materiál umožňuje realizaci dokonale propracovaných detailů.

EQUITONE [natura] je hladký materiál s jemnou matnou akrylátovou lazurou a viditelnou strukturou vláken, Koncertní sál pro Tyrolský festival , Architekt: Delugan Meissl associated Architects (Rakousko)

Upevnění
Fasádní materiály EQUITONE se připevňují na stavební konstrukce několika viditelnými či skrytými způsoby. Fasádní desky se montují na vertikální podpůrnou konstrukci z kovových profilů nebo dřevěných latí. Viditelné způsoby upevnění zahrnují kotvení nýty či šrouby na podpůrnou dřevěnou či kovovou konstrukci. Skryté způsoby upevnění zahrnují lepení nebo mechanické upevnění na kovovou konstrukci. Fasádní materiály EQUITONE se montují za použití systému odvětrávané fasády. Spoje mezi deskami jsou otevřené, což dodává vizuální hloubku a umožňuje maximální odvětrání fasádního systému. Systém odvětrávané fasády získává na celém světě stále větší popularitu, protože jeho výsledkem jsou zdravé, dýchající budovy. Stékající déšť neproniká ke stavbě a přitom z nitra budovy mohou unikat vodní páry.

EQUITONE [tectiva] je charakteristický svým broušeným povrchem a různobarevnými odstíny přirozeného materiálu. Každá deska tectiva je jedinečná a důrazně vyjadřuje surovou strukturu základního vláknocementového materiálu

Výhody

  • Nehořlavost /A2-s1, d0/
  • Absorpce zvuku
  • Odolnost vůči extrémním teplotám a mrazu
  • Odolnost vůči absorpci vody
  • Odolnost vůči houbám, hmyzu, bakteriím, drobným škůdcům a mnohým chemikáliím
  • Šetrnost vůči životnímu prostředí
  • Při výrobě nevznikají škodlivé emise

ING. TOMÁŠ DOLINSKÝ,
Ravago Building Solutions Slovakia s. r. o.
ravagobuildingsolutions.com/cz/cs/