Projekty

Lakeside Resort Slapy

Součástí úsporného řešení a ekologického výběru materiálů jsou tepelněizolační broušené cihly Porotherm 38 EKO+ Profi, na střechách byly použity pálené designové tašky Tondach Figaro Engoba. 

Na rozlehlém pozemku přímo u pláže na Nové Živohošti roste osmnáct designových luxusních chat a deset stylových apartmánů, jež mají ambici stát se relaxačním útočištěm, místem, kam lze utéct před ruchem velkoměsta, zákoutím nabízejícím celoroční pohodu. Určitě není bez zajímavosti, že Lake Resort Slapy získal ocenění Realitní projekt roku 2022 v kategorii Projekt u vody. 

Privátní zóna resortu s velkým bazénem a dostatkem parkovacích stání včetně nabíjecí stanice pro elektromobily přináší celou řadu dalších benefitů. Rezidenti mohou využívat plně vybavenou posilovnu, ohniště určené pro venkovní grilovaní nebo vyplout na přehradu se sdílenými paddleboardy a kajaky.

Zcela zásadními parametry jsou však i moderní nadčasový design a funkčnost, daná kvalitou zpracování a výběrem materiálů. Stranou nezůstala ani ekologie, proto tu dostaly příležitost solární panely a tepelné čerpadlo. „Vzorový dům Lake Side je kompletně hotový a zařízený nábytkem, aktuálně jsou dokončovány jednotlivé domy s tím, že s celkovým dokončením se počítá v září 2023,“ říká Michal Macek, majitel firmy EVROPA development group, která za projektem stojí.

„Pokud jde o materiály, dlouhodobě spolupra- cujeme se značkou Wienerberger, jejíž efektivní systémové výrobky jsou samozřejmou součástí našich projektů. Obecně jsme zastánci osvědčených klasických materiálů, prověřených časem,“ pokračuje. „Domy stavíme z tepelněizolačních broušených cihel Porotherm 38 EKO+ Profi, na střechách máme pálené designové tašky Tondach Figaro Engoba. Na střeše apartmánové budovy pak budou navíc fotovoltaické panely k výrobě elektřiny pro ohřev vody v bazénu, případně na osvětlení společných prostor,“ dodává Michal Macek. 

Více informací na webových stránkách:
www.evropa-development.cz
www.lake-slapy.cz
www.wienerberger.cz 

Podle podkladů společnosti Wienerberger