Konference, semináře

Veřejný workshop projektu Český ostrovní dům: o soběstačnosti budov

Český ostrovní dům pořádá ve středu 29. března 2017 vůbec první veřejný workshop pro všechny, které zajímají nové trendy a šetrnější technologie. Jedná se o ideální příležitost jak pro lidi, kteří plánují stavět, tak pro studenty a odborníky. Na workshopu se budou probírat rozličná témata od baterií/solárů přes chytrou domácnost po moderní vodohospodářství a ještě mnohem víc. Autoři projektu pozvali unikátní sestavu prezentujících a pro veřejnost organizují přednášku zcela zdarma.

Místo konání: Fakulta stavební ČVUT, Thákurova 7/2077, Praha 6, posluchárna C206. Workshop najdete také jako událost na FB zde.

Program:
– Pavel Podruh (zakladatel projektu Český ostrovní dům), úvodní slovo;
– akad. arch. Aleš Brotánek (ABateliér/Centrum Pasivního domu) – téma: architektura a udržitelnost;
– Ing. Pavel Bučan (Sunpower) – téma: koncept ostrovního bydlení;
– Michal Klečka (GWL Power/i4wifi) – téma: energetika/ukládání energie/praxe;
– Jaromír Klaban/Jindřich Kubec (Teco, a. s.) – téma: automatizace řízení domácnosti;
– vodní hospodářství, mnohonásobné užívání pitné a dešťové vody;
– Daniel Brýda (dělený vítěz soutěže ČOD 2016) – téma: ze soutěže rovnou do praxe, vlastní realizace ostrovního konceptu;
– Vojtěch Lichý (dělený vítěz soutěže ČOD 2016) – téma: prezentace realizačního projektu Český ostrovní dům.

V měsíci únoru také proběhlo zahájení studentské architektonické soutěže projektu Český ostrovní dům. V Praze a Brně se úvodních prezentací zúčastnilo na 250 studentů, a tak se zdá, že letos bude ještě silnější konkurence než minulý rok. Můžeme se tak těšit na další vlnu zajímavých a promyšlených návrhů staveb. Tentokrát bude zadáním rodinná dřevostavba s prvky nezávislosti a šetrným systémem provozu. Vše v intencích mise projektu Český ostrovní dům – akcelerovat nástup udržitelnějších technologií do běžných domácností a budov.

tisková zpráva, wd