Česká republika bude ve dnech 8.–10. června 2011 hostit nejvýznamější betonářskou konferenci roku – Sympózium Mezinárodní federace konstrukčního betonu FIB (Fédération internationale du béton). Akce se uskuteční v pražském hotelu Clarion (Freyova 33, Praha 9). Její podrobný program je již k dispozici na webu www.fib2011prague.eu.
Sympózium FIB je významným fórem pro výměnu nejnovějších poznatků v oboru výzkumu, technologie a navrhování konstrukčního betonu. Motto letošního ročníku sympózia – Concrete Engineering for Excellence and Efficiency – vyjadřuje hlavní cíl – snahu o co nejlepší možná řešení, která budou technicky a ekonomicky efektivní.
Sympózium se bude věnovat tématům, která jsou v současnosti ve středu zájmu odborníků: nové normě Model Code FIB, technologii betonu a navrhování, modelování a navrhování inovativních konstrukcí, konstrukcím navrhovaným v souladu s prostředím a kombinaci konstrukčního betonu s jinými materiály.
Podrobný program sympózia najdete zde.
Tematické okruhy
● Nový Model Code – očekávané dopady a použití v praxi
Zkušenosti s novými normovými ustanoveními v oblasti navrhování, anylýzy a provádění betonových konstrukcí; očekávaná vylepšení a nové oblasti zájmu.
● Technologie betonu a betonových konstrukcí – transfer informací
Moderní typy betonu a výztuží; výsledky výzkumu a jejich aplikace; progresivní konstrukční technologie.
● Modelování a navrhování mimořádných a inovativních konstrukcí
Numerické metody a jejich aplikace při modelování a navrhování; navrhování netradičních betonových konstrukcí; inovativní konstrukční systémy.
● Konstrukce citlivě integrované do životního prostředí
Interakce betonových konstrukcí a prostředí; konstrukce v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje; konstrukční beton jako přírodní materiál vhodný pro environmentálně příznivé stavby;
● Kombinace konstrukčního betonu s dalšími materiály
Kompozitní a hybridní betonové konstrukce využívající výhodné vlastosti betonu; interakce mezi betonem a jinými materiály – problémy, analýza, struktura, detaily.
Hlavní vyzvané přednášky
● Manfred Curbach: Concrete light – possibilities and visions;
● Akio Kasuga: Construction of arch bridges in Japan;
● Vladimír Červenka – Verification of global safety assisted by numerical simulation.
Organizátorům se sešlo celkem 411 nabídek přednášek, z nichž byl sestaven konečný program. Přednášky budou v tematických blocích probíhat paralelně ve čtyřech sálech. Posterová sekce bude obsahovat 100–120 příspěvků. Kongres doplní i výstava, který představí nové technologie, materiály, produkty a služby. V rámci doprovodného programu jsou pořádány také odborné exkurze na stavbu novémo mostu v Praze-Troji a na stavbu tunelu Blanka.
Sympózium je jedinečnou možností seznámit se s nejnovějšími poznatky v oboru a setkat se s odborníky z celého světa.
Podrobné informace jsou k dispozici na www.fib2011prague.eu.
mi
Nejnovější komentáře