Společnost pro technologie ochrany památek zve zájemce na seminář věnovaný povrchovým vrstvám vznikajícím na kovových objektech působením vnějšího prostředí a uměle přípravované patině. Seminář se koná v Národním muzeu v Praze dne 24. listopadu 2011.
Odborný seminář je věnován problematice povrchových vrstev kovů, především mědi a jejích slitin. V jednotlivých příspěvcích budou shrnuty základní informace o vzniku patiny, jejích vlastnostech a možnostech konzervování. Další informace budou zaměřeny na vznik a vlastnosti umělé patiny. Budou diskutovány i praktické zkušenosti s konzervováním kovových artefaktů včetně archeologických nálezů.
Seminář je určen pracovníkům památkových ústavů, státní správy a územních samospráv, pracovníkům muzeí, správcům památkových a církevních objektů, soukromým majitelům památek, restaurátorům a konzervátorům, studentům a učitelům odborných škol a dalším zájemcům o ochranu památek.
Program
● Patiny a konzervování mědi a jejích slitin; Jan Stoulil, Ústav kovových materiálů a korozního inženýrství VŠCHT Praha;
● Povrchové úpravy slitin mědi (konzervovaní, umělá patinace); Kateřina Kreislová, SVÚOM Praha;
● Restaurování bronzového povrchu sochy J. Žižky na Vítkově; Ivan Houska, restaurátor;
● Příklady z praxe opravy a repase zinkových krytin; Martin Maršík, Fas-Maniny;
● Povrchové úpravy kovových archeologických nálezů; Dušan Perlík, Středočeské muzeum v Roztokách.
Podrobné informace a přihlášku najdete zde.
mi podle podkladů pořadatele
Nejnovější komentáře