Více než dva roky nabízí portál Chytremapy.cz všem návštěvníkům zdarma kombinaci nejkvalitnějších mapových podkladů celé České republiky a přímého vstupu do katastru nemovitostí. Od ledna 2021 společnost TopGis na doméně prezentuje ukázky širokých možností, které klientům z řad měst a obcí, ale i projektantům či architektům nabízí její mapová aplikace GisOnline.cz.
Více než dva roky byly Chytremapy.cz volně přístupnou mapovou aplikací, v níž se uživatelé mohli podívat na celou Českou republiku na detailních snímcích o rozlišení 12,5 cm/pixel. Stejně tak portál nabízel například i oblíbené panoramatické zobrazení, přímý vstup do katastru nemovitostí nebo úřední cenu půdy – BPEJ. Od ledna 2021 začíná portál fungovat jako místo, kde bude TopGis postupně ukazovat všechny možnosti, které moderní mapové aplikace svým uživatelům nabízejí.
„Rozhodli jsme se platformu využít k tomu, abychom všechny funkcionality, které poskytuje naše mapová aplikace GisOnline.cz, přiblížili představitelům místních samospráv, ale i architektům, projektantům či zástupcům realitních kanceláří. Nově tak budeme v tomto projektu představovat menší lokality a různé sady dat, která našim uživatelům v mapovém portálu běžně zpřístupňujeme,“ říká Vladimír Plšek, vývojový manažer společnosti TopGis, jež aplikaci provozuje.
Jako první ukázku své práce a možností aplikace GisOnline.cz vybral TopGis historické ortofotomapy. Na portálu Chytremapy.cz mají všichni možnost podívat se na snímky města Sokolov a okolí od roku 1982 až po současnost. Historické ortofotomapy využívá například samotné město Sokolov. Celkem je v projektu k vidění 7 časových řad, které ilustrují, jak se charakter města během uplynulých 38 let měnil. Zajímavostí je pak přehled v levé části obrazovky ukazující, jak se území povrchové těžby hnědého uhlí za 15 let proměnilo na jezero Medard.
„Každý ukázkový projekt bude dostupný vždy několik týdnů. Návštěvníci si tak budou moci udělat představu o tom, co jim ta která funkce mapové aplikace může přinést. V průběhu letoška se budou moci podívat například na pasporty obcí či hřbitovů, měření v šikmých snímcích, územní plánování, termo snímkování a analýzu oslunění či modul inventarizace a komplexní pasporty budov,“ dodává Vladimír Plšek.
tisková zpráva
Nejnovější komentáře