Projekty

Obytný rezort Eden Rožnov

Za účasti developera, generálního dodavatele a starosty města Rožnov pod Radhoštěm byl položen základní kámen obytného rezortu Eden Rožnov. Výstavba projektu je rozdělena na dvě části a celkem se bude jednat o 97 nových bytových jednotek. Dokončení první části proběhne v lednu 2019 a druhá část bude dokončena v prosinci 2019.

V rámci první fáze vyroste pět bytových komplexů, tří- až čtyřpodlažních. V 2. fázi to bude 10 bytových komplexů, tří- až čtyřpodlažních. Všechny bytové domy budou zděné.  Dispozice bytů jsou od 1 + kk po 4 + kk, od 35 po 120 m². Součástí každého bytu je buď balkón, venkovní terasa, anebo střešní terasa. Každý byt do 100 m² bude mít k dispozici jedno parkovací stání, byty nad 100 m² dvě parkovací stání. Nejlevnější byt o velikosti 1 + kk je v nabídce za 1 650 000 Kč a nejdražší byty se prodávají za 3 700 000 Kč.

„Projekt vyrůstá v městské lokalitě Písečná,“ říká Pavel Janků, jednatel společnosti CON CS, která je developerem a generálním dodavatelem projektu. „Rožnov pod Radhoštěm potřebuje bydlení především pro mladé lidi a rodiny, a proto projekt nové výstavby bytů velmi vítáme,“ uvedl starosta Rožnova pod Radhoštěm Radim Holiš.

Obytný rezort Eden Rožnov – vizualizaceObytný rezort Eden Rožnov – vizualizace

Obytný rezort Eden Rožnov – vizualizaceObytný rezort Eden Rožnov – vizualizace

Lokalita Písečná je sice určená pro hromadnou výstavbu, ale projekt Eden Rožnov zajišťuje, aby zástavba nebyla tak hustá, jak územní plán umožňuje. Koncepce bytových domů zajišťuje hromadné bydlení s aspekty a výhodami individuálního bydlení a zajištění maximálního soukromí. Navržené bydlení harmonizuje území, nesnaží se místo vytěžit a zničit ho. Nové bytové domy budou rozmístěné od hrany již stojících domů směrem k horám tak, aby nové domy respektovaly tvar kopce a nepřevyšovaly horizont.

„Vzhledem k výjimečným krajinným hodnotám lokality nepřetěžuje projekt území maximalistickým vytěžením prodejních ploch. V přiměřeně vhodné urbanistické i architektonické formě je patrná snaha o vytvoření přirozeného krajinného rázu, v pozvolné návaznosti na stávající panelovou výstavbu sídliště. Toto zmírnění tvrdé hrany současné hranice města, s volnými vhledy do krajiny, obnovuje konkrétní pocit klasických humen, historicky charakteristického prvku sídelních útvarů této velikosti. Neznamená to však, že zvolená urbánní forma je formou bezbřeze rozvolněnou až individuálně liberální. Dopravní struktura je navržena efektivně a přirozeně využívá nabídky vrstevnic. V logice terénu a širších souvislostech krajinných jsou propojena komorná soudomí architektonických typů,“ sdělil za pražské Studio Acht – architektonickou a projekční kancelář Václav Hlaváček.

tisková zpráva, wd