Střechy

Vegetační ploché střechy budovy Masaryčka

ZDROJ: Penta Real Estate

V samém srdci Prahy byla postavena významná stavba, kancelářská budova Masaryčka, vlastněná investiční skupinou Penta a navržená architektonickou kanceláří Zahi Hadid. Rádi bychom se s vámi podělili o výsledný stav vegetační ploché střechy, u které byl použit hydroizolační systém Icopal Vedag.

Objekt je zastřešen jednoplášťovou plochou střechou s klasickým pořadím vrstev. Přičemž ve spolupráci s realizační firmou byla navržena hydroizolační vrstva ze dvou pásů z SBS modifikovaného asfaltu. Jako vrchní pás byl použit Graviflex 5,2 Green Roof, který je určen pro vegetační střechy a má prokázanou odolnost proti prorůstání kořenů. „Během realizace se bylo nutné vypořádat s mnoha náročnými detaily, zejména prostupy zavěšené fasády a zábradlím” doplňuje Jan Vojtěchovský, product manager Icopal Vedag. Tyto detaily byly pro svůj náročný tvar řešeny stěrkovou hydroizolací.

ZDROJ: Icopal Vedag

Na tomto objektu plní plochá střecha nejen funkci ochrany vnitřního prostředí proti povětrnostním vlivům, ale je navržena i pro odpočinek a relaxaci uživatelů v prostředí zeleně s neopakovatelnými výhledy na panorama Prahy.

Více informací naleznete na webových stránkách icopal.cz a bmigroup.com/cz.

Vegetační střechy
Investor: Penta Real Estate, s.r.o.
Hydroizolace: Graviflex 5,2 Green Roof / Icolep L30
Plocha: 5.800 m2

ZDROJ: Penta Real Estate