Materiály

Wienerberger sjednocuje aktivity se společností Pipelife

Společnost Wienerberger, největší výrobce keramických stavebních materiálů v Česku, integruje své aktivity se společností Pipelife Czech s cílem dodávat na trh komplexní portfolio pro výstavbu. Spojením aktivit v oblastech potrubních a stavebních systémů bude na trh dodávat inovativní a ekologicky šetrná řešení pro novostavby, rekonstrukce a infrastrukturní projekty. Tato změna přináší posílení pozice značky Wienerberger na trhu a umožňuje lépe reagovat na současné i budoucí potřeby zákazníků.

Společnost Wienerberger podporou synergie jednotlivých značek Pipelife, Porotherm, Tondach, Semmelrock, Terca, Penter, Wevolt a Leadax dokáže nabídnout komplexní řešení pro energeticky úsporné budovy a vodní hospodářství jako jediný dodavatel na trhu. Komplexní nabídka produktů odpovídá potřebám a požadavkům zákazníků. 

„Úzké spojení aktivit v oblastech potrubních a stavebních systémů je pro nás velkou změnou, kterou považujeme za zásadní katalyzátor trvalého úspěchu. Oproti jiným dodavatelům získáme konkurenční výhodu a na trh budeme dodávat kompletní portfolio, především v oblasti novostaveb, ale i rekonstrukcí a infrastrukturních řešení, které reflektuje aktuální trend udržitelných stavebních řešení,“ říká generální ředitel a jednatel společnosti Wienerberger s.r.o. Kamil Jeřábek. 

V České republice k integraci Pipelife Czech pod Wienerberger s.r.o. dochází od začátku dubna 2024 v čele s generálním ředitelem Kamilem Jeřábkem. Skupina Wienerberger přichází se stejnými organizačními změnami také v dalších zemích. Obchod společnosti Wienerberger v celé České republice pro všechny značky bude dále pod vedení komerčního ředitele Petra Magdy.

Společnost Pipelife Czech je předním výrobcem a prodejcem plastových potrubních systémů. Nabízí nejširší výrobní sortiment potrubí a dalších komponent pro in-house i pro inženýrské sítě z PVC, PE a PP. Sídlí ve 26 zemích, kde poskytují systémová řešení, zejména pro zásobování pitnou vodou, zavlažování, kanalizaci a dešťové odpadní systémy, zásobování energií a speciální výrobky pro průmyslové aplikace. Od roku 2004 je stoprocentním vlastníkem holdingu Pipelife rakouská společnost Wienerberger AG.