Materiály

Izolační trojskla HELUZ IZOS

Dům s HS portálem v šířce 5 m se zabudovanými izolačními trojskly HELUZ IZOS. Okna realizovala firma Vorlíček okna. Pro úsporu energií je důležitá správná orientace domu

Do energetické bilance staveb významně promlouvá jejich zasklení

Izolační trojskla představují zásadní prvek moderních energeticky efektivních novostaveb a jsou rovněž ideální volbou pro rekonstrukci domů či bytů. Výrazně přispívají k úspoře energie a zlepšují tepelný komfort.

Problematika zasklení budov nabývá na významu především v souvislosti se zvětšováním zasklených ploch, kdy okna tvoří podstatnou část vnějšího pláště budovy. Z tepelně-izolačního hlediska představují nejslabší článek. Stavebníci obvykle vybírají okno především podle vlastností rámu, vyplatí se ale pečlivě vybírat i samotné zasklení. „Zasklení oken nejen že významně promlouvá do celé energetické bilance stavby, ale zároveň dokáže významně zvýšit komfort užívání. I když různé tabule skla vypadají prakticky stejně, rozdíly mezi nimi mohou být obrovské a byla by škoda nevyužít z vlastností zasklení to nejlepší, co nám nabízí,“ vysvětluje Martin najman, technický a projektový manažer společnosti HELUZ IZOS, českého výrobce okenního zasklení u nás.

Společnost HELUZ IZOS nabízí tři typy izolačních trojskel, přizpůsobené různým potřebám:
IZOS TRIPLE je ideální volbou pro menší zasklené plochy.
Základní izolační trojsklo tloušťky 44 mm s vynikajícími tepelněizolačními vlastnostmi. Díky hodnotě prostupu tepla Ug 0,6 až 0,5 přispívá k energetickým úsporám v objektu. Parametry trojskla splňují požadavky pro nulové, pasivní, nízkoenergetické a energeticky úsporné budovy. Doporučeno pro zasklívání ploch s orientací na sever.

Na velké prosklené plochy, které nelze stínit pomocí vnější stínicí techniky, doporučujeme IZOS SHADOW. Izolační trojsklo tloušťky 44 mm se sníženou světelnou a tepelnou propustností se hodí především tam, kde není možné umístění stínicí techniky. Díky extrémně nízké hodnotě prostupu tepla U 0,5 g najde své uplatnění také u velkoformátových oken. Vhodné je zejména pro pasivní, nulové, nízkoenergetické a energeticky úsporné budovy. Doporučeno pro zasklívání ploch s orientací na východ, jih a západ.

Pro moderní energeticky úsporné domy se stínicí technikou je ideální IZOS ENERGY+, který maximalizuje využití sluneční energie během zimního období.

Izolační trojsklo pro výhřev interiéru o tloušťce 44 až 46 mm perfektně spojuje všechny parametry: propouští světlo a teplo, a přitom si zachovává extrémně nízkou hodnotu prostupu tepla Ug 0,6 až 0,5. Ideální varianta zejména pro pasivní, nulové, nízkoenergetické a energeticky úsporné budovy. Doporučeno pro zasklívání ploch s orientací na východ, jih a západ v kombinaci se stínicí technikou.

Izolační trojskla od společnosti HELUZ IZOS nabízejí komplexní řešení pro stavbu či rekonstrukci a výrazně snižují spotřebu energie.

Video: Není trojsklo jako trojsklo

Více na www.izos.cz

Podle podkladů společnosti HELUZ Izos
Foto: Realizace oken společnosti Vorlíček okna s izolačními skly IZOS