Projekty

Druhou fázi brněnského projektu UDI Group bude navrhovat Arch.Design

Mezinárodní developerská skupina UDI Group vybrala v soutěži autora druhé fáze brněnského projektu Apartment Buildings Brno Husovice. Zatímco na první fázi pracuje ateliér Hlaváček & Partner, druhou větší část projektu bude projektovat ateliér Arch.Design. Průmyslový areál v Brně Husovicích koupila skupina UDI Group vloni. Na pozemku chce stavět střednědobé i dlouhodobé ubytování. Projekt by měl zahrnovat až 900 ubytovacích jednotek s recepcí a množstvím obchodů a provozoven služeb. Do projektu bude skupina investovat téměř tři miliardy korun. 

„Příprava projektu v Brně jde poměrně rychle, a proto jsme již absolvovali soutěž na druhou fázi projektu. Počítáme s tím, že první etapu bychom mohli začít stavět v 1. čtvrtletí příštího roku a druhou etapu o rok později,“ řekla ředitelka strategie skupiny Marcela Fialková. 

V první fázi, kterou projektuje partnerský ateliér Hlaváček & Partner, vznikne zhruba 268 ubytovacích jednotek. Ve druhé fázi, kterou bude na základě hmotové studie projednané s Kanceláří architekta města Brna projektovat ateliér Arch.Design, pak asi 650 ubytovacích jednotek. „Arch.Design je původem brněnský ateliér s velkými zkušenostmi z této části republiky. I to byl jeden z důvodů, proč jsme vybrali právě tento ateliér, který kromě návrhu architektonické podoby a projekce bytových domů zajistí také inženýring projektu. Pro výběr Arch.Designu hovořily také naše předchozí zkušenosti a referenční stavby,“ vysvětlil ředitel UDI Group pro ČR Jakub Malý. Skupina oslovila 12 předních ateliérů z celé ČR, vítěze vybírala ve třech kolech.

Moderní ubytování na střední i delší dobu blízko centra

Na místě na nábřeží řeky Svitavy je nyní fungující průmyslový areál. Za pár let ho ale vystřídá moderní kompaktní  zástavba s nabídkou střednědobého i dlouhodobého ubytování. Tento typ bydlení je velmi žádaný v západoevropských metropolích, v Brně však dosud chybí. S ohledem na to, že se pozemek nachází velmi blízko centra Brna a jen přes řeku od nově vznikajícího areálu Nová Zbrojovka, není důvod, aby zde nebyl o ubytování pro manažery nebo dobře situované studenty zájem. 

„Projekt nabídne nejen recepci s nonstop provozem, ale také služby, které jsou obvyklé u takového typu areálů, jako je veřejná automatická prádelna nebo fitness centrum. Celé přízemí projektu do ulice pak obsadí obchody a služby. Především směrem k nábřeží budou prostory jistě zajímavé například pro kavárnu,“ dodal Malý. Na pozemku je dnes 28 rozličných budov s různou výškovou úrovní a využitím. Nově zde vznikne převážně šestipodlažní zástavba s podzemním parkovištěm. 

Tisková zpráva UDI Group