Aktuality

Novým generálním partnerem českého cyklokrosu je stavební skupina HSF System

Generálním partnerem českého cyklokrosu je HSF System Tomáš Hess a Radovan Šťastný (Foto: Jan Brychta)

Stavební skupina HSF System, která je součástí holdingu PURPOSIA Group, se stala v letošní sezóně novým generálním partnerem českého cyklokrosu. Na tuzemské cyklistické scéně se objeví také nový tým HSF System Cycling Team.

Stavební skupina HSF System, která vznikla v roce 2002, se zaměřuje na generální dodávky staveb a je dnes významným hráčem v Česku, na Slovensku i dalších evropských zemích. Dlouhodobě je také velmi aktivní v podpoře cyklistických závodů a projektů po celé České republice.

HSF System však není v cyklistické ani cyklokrosové historii žádným nováčkem. Právě díky spojení s Radovanem Šťastným společnost podpořila již tři ročníky cyklokrosových závodů Evropského poháru a Velké ceny Ostravy, které se konaly v ostravském industriálním areálu Dolních Vítkovic. “V tomto roce jsme chtěli posunout cyklokrosovou spolupráci o stupeň výš,“ vysvětluje logické vyústění spolupráce s Agenturou Cyklistika Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System. „Moje první zkušenosti s aktivní cyklistikou byly asi před dvaceti lety spolu s mým kolegou Janem Hasíkem, číslem jedna ve skupině HSF System, kdy jsme stáli na startu MTB závodů v Beskydech, kterého se účastnil v první lajně i Radim Kořínek, náš olympionik. Náhodou se naše cesty proťaly po mnoha letech a úsměvná vzpomínka na tento závod byla spouštěcím faktorem, který nás nakonec přivedl k dlouhodobé spolupráci s jeho týmem,“ vzpomíná Tomáš Hess na cyklistické začátky a důvody, proč HSF System podporuje cyklistiku. 

V letošní cyklokrosové sezóně se HSF System stalo generálním partnerem Mistrovství České republiky 2024, které se uskuteční v neděli 14. ledna v Táboře, a také vstoupí jako generální partner UCI cyklokrosové série do tradičního seriálu závodů pod oficiálním názvem „HSF System CUP 2024“. Petr Balogh, šéf českého cyklokrosu, ke spolupráci uvedl: „Těším se na spolupráci s naším novým partnerem, který určitě přinese tomuto tradičnímu a populárnímu sportu nový impuls. Český cyklokros si to určitě zaslouží, protože je to atraktivní, dynamický a pro zdravý životní styl přínosný sport, který má potenciál přitáhnout nejen davy diváků, ale i další generace úspěšných a nadšených závodníků z celé republiky.“

Po dlouholeté spolupráci na MTB závodech a s cyklistickými týmy spojenými s takovými jmény, jako je Radim Kořínek nebo Jaroslav Kulhavý, se HSF System rozhodlo pro podporu dalšího cyklistického odvětví, které historicky přineslo České republice tolik radosti. Motivací je jednoznačně podpora tohoto sportu a pomoc při jeho opětovné cestě směrem na výsluní, kam určitě patří. Dalším důležitým krokem je založení vlastního cyklistického týmu, který ponese jméno HSF System Cycling Team, kde chce společnost zužitkovat zkušenosti nabyté právě spoluprací s výše jmenovanými osobnostmi české cyklistiky. HSF System se tak staví do role firmy, která si uvědomuje důležitost investice do mládeže a práce s ní jako s budoucím kapitálem, čímž za ni přebírá svůj díl odpovědnosti. „Půjde-li všechno dobrým směrem, stane se náš tým líhní nových talentů tohoto cyklistického odvětví a vlastně nejen jeho. Jak je vidět ve světě, cyklistika se stává čím dál víc provázanou a schopnost kombinovat její jednotlivé disciplíny je dnes už standardem těch nejlepších závodníků,“ dodává k založení týmu a jeho poslání Radovan Šťastný, manažer cyklistické stáje HSF System Cycling Team.