Střechy, Veletrhy a výstavy

Střešní zahrady, terasy a balkony na 22. veletrhu Střechy Praha aneb Lidé chtějí více relaxovat…

Pořadatelé největšího veletrhu střech, fasád, dřeva, úspor energií a řemesel Střechy Praha reagují vždy na aktuální poptávku a tradici neporuší ani při přípravách 22. ročníku, který proběhne 6.–8. 2. 2020 v PVA EXPO Praha v Letňanech. Ekonomice se daří a sílí zájem lidí více si užívat a relaxovat. Veletrh Střechy Praha vychází tomuto trendu vstříc svými nosnými tématy. Jedním z nich jsou „Pochozí ploché střechy – terasy, balkony, lodžie a střešní zahrady“.

Všechny zmíněné konstrukce totiž poskytují prostředí pro odpočinek, volnočasové aktivity a hlavně únik z městského shonu, bez nutnosti vyrážet daleko do přírody. Výjimečné postavení v tomto ohledu zaujímají zelené střechy. Jejich hodnota v současnosti stoupá také kvůli schopnosti zadržovat vodu a řešit problematiku tepelných ostrovů ve městech.

Fungující konstrukce je základ
Střecha je složitý systém s primárním úkolem chránit lidi, majetek a konstrukce pod ní. Zajistit bezchybné fungování je poměrně náročné i bez dalších požadavků, což teprve potom, chceme-li ji využívat k pobytu a relaxaci. Než dojde na líbivý design finálního řešení, je třeba vybudovat funkční vrstvy střechy. Jejich skladba a výběr materiálů přitom musejí odpovídat budoucímu využití. Je rozdíl, jestli na střeše bude křesílko na posezení u kávy nebo rovnou parková úprava se vzrostlými stromy. Vždy musejí být podkladní vrstvy navrženy a provedeny s maximální pečlivostí. Jinak by se v budoucnu mohlo stát, že bude nutné krásnou dlažbu či dokonce rostoucí zeleň odstranit a hledat místo zatékání.

Veletrh Střechy Praha 2020 proběhne 6.–8. 2. v PVA EXPO Praha v Letňanech

Návštěvníci
Pro výrobce a dodavatele funkčních vrstev střech je veletrh ideálním místem k oslovení hlavní skupiny návštěvníků, kterou tvoří realizační firmy. Širší veřejnost zase ocení nabídku materiálů pro finální úpravy v podobě dlažeb, dřevěných roštů i doplňkových prvků. Dodavatelé zelených střech předvedou systémové skladby, novinky v používaných substrátech nebo napoví, jak řešit závlahu, aby zeleň na střeše prospívala. K dispozici budou bezplatná poradenská centra, kde se dozvíte se, jaké u pochozích střech používat tepelné izolace, aby měly potřebnou únosnost, nebo jak plochu vyspádovat, aby na ní nestála voda, když jste výškově limitováni. Chybět nebudou izolace proti vodě, separační vrstvy, kotevní prvky nebo speciální odvodňovací systémy.

Festival dřeva a nářadí
Nosné téma veletrhu se promítne i do úspěšných projektů z minulých let, jakým byl například Festival dřeva a nářadí, kde uvidíte krom klasických krovů a vazníků i pergoly, přístřešky, dřevěné terasy, nářadí světových značek, návrhové software a další prezentace firem i jednotlivců, včetně množství doprovodných aktivit.

Každý si zde najde to své
Komodit souvisejících s nosným tématem veletrhu je opravdu hodně. Je však třeba připomenout i to ostatní, co dělá z veletrhu o střechách největší akci oboru. Tedy fakt, že veletrh monitoruje dění napříč celým odvětvím. Najdete zde rozsáhlou nabídku střešních krytin, tepelné izolace, hydroizolace, střešní okna a prosvětlovací prvky, solární systémy, kotevní a spojovací prvky, odvodňovací systémy, nářadí, pracovní oděvy, prvky BOZP a mnoho dalšího. Samozřejmostí přitom je, že představeny budou především novinky nachystané na nadcházející sezónu.

Nižší ceny účasti pro vystavovatele
Soubor veletrhů Střechy-Solar-Řemeslo-Purpo Praha nabízí ideální příležitost získat nové zákazníky a představit svou nabídku více než 25 000 návštěvníků z řad odborné i široké veřejnosti se zájmem o střechy, řemeslo a kvalitní bydlení. Firmy mohou využít nižší ceny účasti platné do 30. 9. 2019.

Více informací najedete na www.strechy-praha.cz.

tisková zpráva