Střechy

EverGuard Komplexní řešení pro ploché střechy

Spojování střešních fólií EverGuard TPO se provádí horkovzdušným svařováním ručními nebo automatickými svařovacími přístroji

Icopal představuje ucelený hydroizolační střešní systém pro ploché střechy s fólií na bázi flexibilního polyolefinu, EverGuard TPO, který byl již instalován na více než 300 milionech metrech čtverečních střech po celém světě.

Fólie EverGuard TPO
Fólie EverGuard TPO jsou tvořeny speciální polyesterovou nosnou vložkou umístěnou mezi dvěma vrstvami flexibilního polyolefinu. Mají vynikající mechanické vlastnosti při zachování široké škály použití. Jsou vhodné jako hydroizolační vrstvy plochých střech jak u novostaveb, tak i rekonstrukcí stávajících objektů.

Spojování fólií se provádí horkovzdušným svařováním ručními nebo automatickými svařovacími přístroji. Stabilizace fólií může být zajištěna mechanickým kotvením nebo volnou pokládkou s přitížením.

Při použití v systémové skladbě jsou fólie EverGuard TPO vhodné i do střešních plášťů se zvýšenými požadavky na požárněbezpečnostní řešení.

Řada výhod pro každou střechu
Mezi výhody systému EverGuard patří zejména odolná a spolehlivá hydroizolace na bázi TPO fólie a nabídka kompletního příslušenství. Přednosti samotné fólie EverGuard TPO jsou:

● dlouhodobá životnost,
● vynikající svařitelnost se širokým svařovacím oknem,
● výborné mechanické vlastnosti (odolnost proti namáhání sáním větru a povětrnostním vlivům, špičková ohebnost za nízkých teplot, vysoká rozměrová stabilita),
● vysoká chemická odolnost,
● žádná tekutá změkčovadla a halogeny,
● díky světlé barvě povrchu fólie přispívá ke snižování energetické náročnosti budovy,
● rychlá a snadná pokládka.

Systémová skladba ploché střechy s TPO fólií EverGuard

Základní materiály systému EverGuard
Střešní fólie EverGuard TPO jsou dodávány s kompletním příslušenstvím, které zajistí bezpečnou montáž na všechny typy střešních plášťů.

Hydroizolační střešní fólie EverGuard TPO lze doplnit bezvložkovými fóliemi EverGuard TPO Detail pro provádění detailů, dezénovými fóliemi EverGuard TPO Walkway pro vytváření chodníčků na střešních pláštích, laminovaný plech, tvarovky či prostupy.

Systémové řešení
Pro usnadnění práce jsou pro TPO fólie EverGuard připraveny i ověřené systémové skladby a detaily. Tyto podpůrné materiály jsou k dispozici ve formátu PDF, DOC a DWG. Nebo na základě zadaných parametrů (typ podkladu a tepelné izolace) lze najít doporučenou skladbu v konfigurátoru Icopal Vedag. Vše je k nalezení na webových stránkách společnosti BMI.

Další informace o systému EverGuard naleznete na stránkách bmigroup.com/cz a icopal.cz nebo kontaktujte technické oddělení společnosti BMI střešní a hydroizolační systémy, s. r. o., divizi plochých střech a hydroizolací.

Podle podkladů Icopal Vedag

Publikováno v časopise Materiály pro stavbu 1/2024