Střechy

Deset dobrých důvodů pro betonové tašky Terran

Tradice a dlouhá životnost: beton je více než 100 let základní surovinou tašek Terran

Historie betonu sahá do dávné minulosti. Směs vypáleného vápence a písku používali starověcí Řekové už kolem roku 2000 před naším letopočtem a později ji přimícháním vulkanického popela zdokonalili Římané. Tento materiál byl použit například při stavbě Panteonu, který představuje jednu z nejlépe zachovaných antických památek Říma. Dlouhá životnost proto představuje jednu z jeho hlavních výhod.

Beton je ve stavebnictví ověřenou klasikou

Beton se neustále vylepšoval a v současnosti představuje jeden z nejpoužívanějších materiálů při výrobě střešních krytin. Základním spojovacím materiálem je cement, tedy vypálený a následně rozdrcený vápenec. Další důležitou surovinou je čistý a důkladně tříděný říční písek. Kromě vody se do směsi přidávají barviva z oxidu železnatého, který se také vyskytuje v přírodě a tašky dodává požadovanou barevnost. 

Jednou z nejdůležitějších vlastností betonové střešní krytiny Terran je její neprosákavost, resp. nasákavost blízká nule

Povrch krytiny zcela odvádí srážkovou vodu, která se tak nedostane do pórů v materiálu. Neprosákavost tak zajistí, že hmotnost tašek a tím i celková hmotnost střechy zůstávají stejné.

Tašky Terran mají vysokou mechanickou odolnost

Moderní technologie a vysoce kvalitní materiál garantují vysokou mechanickou odolnost betonových tašek Terran. Střešní krytina proto nevykazuje lámavost ani pod tlakem velkého množství sněhu, ledu a pohybu na střeše.

Přesnost tašek Terran je jedním z pilířů kvality této krytiny

Neméně důležitou vlastností kvalitní betonové střešní krytiny Terran je stálost tvaru. Moderní výrobní technologie umožňuje vyrábět tašky stejné velikosti a tvaru, díky čemuž je jejich překrytí naprosto přesné.

Barvy, které odolávají

Beton svoji barvu získá nastříkáním vybraného typu barviva. Tím vzniká střešní krytina s požadovanou barevností, která velmi pěkně ukáže také na velkých homogenních plochách. Přirozené povrchové opotřebení barevnosti je v případě kvalitních betonových tašek Terran prakticky neviditelné.

Tašky Terran chrání střechu před vnějšími vlivy

Povrch kvalitní betonové tašky Terran je navíc ošetřen další ochrannou vrstvou ve stejném barevném odstínu jako základní barva. Tato vrstva slouží jako ochrana proti vzniku mechu a poškození zapříčiněného škodlivým vlivem ovzduší míst.

V širokém sortimentu si tu svoji střechu určitě vyberete i vy. 

Novou či rekonstruovanou střechu můžete díky taškám Terran vytvořit bez jakéhokoliv omezení barvy, druhu i tvaru tašky – na výběr máte kromě tašek Terran Synus i další typy této betonové střešní krytiny: Danubia, Coppo, Rundo a Zenit. Danubia je symbolem harmonie a svými měkkými liniemi ideálně zapadá do naší přírody a krajiny. Pokud máte rádi Středomoří s jeho atmosférou, nepřehlédněte tašky Coppo, které připomínají náladu zemí na jihu Evropy. Rundo je nostalgická bobrovka a stavební skvost v jednom. Příznivci tradic u ní ocení symbiózu tradičního vzhledu a užitných vlastností, kladených na moderní střešní tašky. Zenit je naopak zcela moderní krytina, jejíž vzhled byl inspirován současnými inovativními trendy.

Zájem o tašky Terran roste díky inovacím ve službách

Trvale roste úroveň služeb i marketingová podpora značky Terran – kromě reklamy a článků v tištěných a on-line médiích se reklama na krytiny Terran objevuje i v televizi a rádiu. Do nabídky bezplatných služeb patří i zaměření, kdy vám společnost Mediterran CZ zdarma zaměří vaši střechu a udělá pro Vás kalkulaci střešní krytiny. Spolehnout se můžete také na odborné poradenství.

Žádné kompromisy vás nečekají ani z pohledu záruk. 50letá záruka na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost je mezi výrobci betonových střešních krytin unikátní a mluví jasně.

Více informací o sortimentu střešních tašek Terran najdete na www.terran.cz.