Stavitel

Výběr materiálu na střechu

Při stavbě či rekonstrukci střechy je nutné hledět jak na kvalitu použitých materiálů, tak i na jejich pořizovací cenu. Tesaři, klempíři a pokrývači z celého Česka vyberou ty nejkvalitnější střešní materiály. Stavitel je mediálním partnerem soutěže.

Která značka betonových tašek je nejlepší? Kdo vyrábí nejkvalitnější pálené tašky? Která střešní okna jsou nejlepší? Jakou tepelnou izolaci vybrat pro zateplení střechy? U koho z prodejců střešních materiálů nakupovat? Jaký okap, komín, či asfaltový pás si vybrat?

Na tyto otázky a mnohé další odpoví anketa Střecha roku. „V anketě budou vybírány a vyhlašovány nejlepší střešní materiály, ne tedy střechy jako takové, ale materiály, které se k zastřešení používají,“ sdělil nám zástupce vyhlašovatele projektu Střecha roku Vítězslav Joura.


Od ledna příštího roku začnou svůj hlas začnou dávat pokrývači, tesaři a klempíři z celého Česka. Tedy ti, kteří se střešními materiály pracují téměř každý den a ví, jaké materiály jsou kvalitní, vydrží a jsou za dostupné ceny. Na základě těchto výsledků pak budou oceněni výrobci těchto materiálů dle daných kategorií.

Jak upozorňují organizátoři této soutěže, v České republice je možné koupit střešní materiály od stovek místních i zahraničních výrobců. Jejich cena, ale i kvalita se může extrémně lišit. Pro střechu, která má dlouho vydržet, je tedy nutné vybrat kvalitní materiály, které navíc vyhoví českým peněženkám.

„Z tohoto důvodu vyhlásí anketa Střecha roku nejlepší materiály v takových kategoriích, které jsou pro většinu střech rozhodující a které určují, jak kvalitní a jak dlouho střecha vydrží,“ vysvětluje Vítězslav Joura. Upřesňuje, že mezi vyhlašovanými kategoriemi budou nejlepší střešní krytina, ta se dělí na kategorie: nejlepší betonová taška, pálená taška, asfaltový šindel, plechové krytiny, hydroizolační fólie a asfaltový pás. dalšími vyhlášenými kategoriemi budou: nejlepší střešní okno, nejlepší podstřešní fólie, nejlepší okap roku, komín roku a prodejce roku a další.

Jména vítězů budou vyhlášeny na Stavebním veletrhu IBF v Brně v dubnu příštího roku. Výsledky ankety Střecha roku mají sloužit pro stavebníky i investory jako vodítko při výběru všech střešních materiálů, které je potřeba při stavbě nebo rekonstrukci střechy použít. „Budou totiž vědět, že pokrývači, tesaři a klempíři s těmito materiály rádi pracují, nemají s nimi problémy, nemusí řešit jejich následné reklamace a opravovat střechy a investoři tak budou mít klid a jistotu dlouhodobě odolné střechy za rozumné peníze,“ dodává V. Joura.

Průběh hlasování a další informace bude možné sledovat na www.strecharoku.cz