Materiály

Šetřit energie lze chytrým zasklením, jak si spočítat úsporu?

V dnešní době, kdy ekologická stopa každého z nás se stává stále významnější, hledáme způsoby, jak šetřit. Jednou z velmi efektivních metod, jak snížit naše energetické nároky a zároveň ušetřit, je investovat do izolačního zasklení. Získat nejen krásný výhled z domu či bytu, ale i výhled, který vám šetří peníze. Představte si, že by váš domov mohl být teplejší a vaše energetické účty nižší, a to vše díky chytrému a modernímu izolačnímu zasklení vašich oken. Tento krok nejenže přispěje k lepšímu komfortu vašeho bydlení, ale i k ochraně našeho životního prostředí. Zaměnit stávající skla nebo okna za chytré izolační zasklení je překvapivě snadný a rychlý proces, a co je nejlepší, můžete si nechat předem spočítat, kolik peněz vám to pomůže ušetřit. Takže než se rozhodnete pro objednávku, budete přesně vědět, jaká úspora na vás čeká. 

Pokud chytře zvolíte zasklení domu nebo bytu, můžete během roku za energie ušetřit i desetitisíce. Ovšem co to vlastně znamená „chytře“? Jaká skla zvolit pro optimální úsporu? Napoví vám přehledný online nástroj IZOS kalkulátor, který pracuje s celou škálou druhů zasklení, vytápění i aktuálními cenami energií. Online kalkulátor názorně ukáže a vyčíslí jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy zasklení. Jednoduše s ním zjistíte úsporu v porovnání s původními okny, případně můžete také porovnat užití dvou různých typů zasklení. 

Udržte teplo ze slunce

Při nestabilních cenách energií se každá domácnost zajímá o možné snížení spotřeby. V případě vytápění můžeme šetřit už ve chvíli, kdy vysvitne slunce. Správně vybraná skla v oknech nám umožní energii ze slunce využít v zimě na maximum tak, aby teplo vydrželo uvnitř co nejdéle. Ovšem úsporu můžeme využít i v létě, dobře vybrané sklo může slunce odrážet a interiér se díky tomu neprohřívá a není potřeba tolik klimatizovat. Skla bychom měli tedy vybírat také v návaznosti na orientaci domu vůči světovým stranám.

Jak se v tom všem ale vyznat?

Kalkulátor IZOS nabízí přehledný porovnávací nástroj, díky kterému během pár minut zjistíte, jaké zasklení by pro váš dům či byt bylo optimální a kolik ušetříte. Pokud jste při výběru nového izolačního trojskla na vážkách, můžete kalkulátor použít také jako pomocníka k porovnání parametrů dvou nových zasklení před objednáním. A samozřejmě odborníci IZOS vám ve výběru skel rádi pomohou. Můžete je jednoduše skrze formulář kontaktovat a prokonzultovat, jaké typy zasklení jsou pro váš dům či byt nejvhodnější. 

Kalkulátor najdete na webových stránkách izos.cz nebo jednoduše načtěte QR kód.