Materiály

I-tec Decor: Digitální potisk oken

Prozatím je k dispozici jedenáct vzorů I-tec Decor: deset odstínů dřeva – přírodní dub, šedý dub, bílý dub, olivově šedý dub, černošedý dub, světlý dub, tabákový dub, přírodní ořech, červený ořech, přírodní smrk a šedý beton. Fotocredit: Internorm

Společnost Internorm je již mnoho let evropskou jedničkou mezi okny a od svého založení vyrobila více než 28 milionů okenních a dveřních jednotek. Základem jejího úspěchu byla vždy inovační síla hornorakouské rodinné firmy. S technologií „I-tec“ nabízí Internorm řadu revolučních technologií, mezi něž patří i novinka I-tec Decor. Inovativní technologie digitálního tisku dává klasickým plastovým oknům zcela nový vzhled.

Iluzorně reálný design díky digitálnímu tisku

V současné době je k dispozici jedenáct vzorů I-tec Decor: betonově šedá a deset různých odstínů dřeva od dubově šedé a černošedé až po ořechově červenou a odstín smrku. Díky mnoha možnostem provedení lze okna nejen přizpůsobit osobnímu vkusu, ale i dveřím, nábytku nebo podlaze. Digitální tisk I-tec Decor umožňuje maximální individualizaci obytného prostoru a naplnění představ zákazníka. Design je aplikován na vnitřní stranu plastových profilů systémů KF 310, KF 410 nebo KS 430 pomocí moderní technologie digitálního tisku, čímž vzniká iluzorně reálný efekt dřeva nebo betonu. Dodatečné krycí vrstvy chrání povrch před UV zářením a umožňují použití běžně dostupných čisticích prostředků. Stavitelé domů a renovátoři oceňují snadnou údržbu a cenové výhody plastových okenních systémů. Dřevěné tóny zase působí přirozeně a útulně. „I-tec Decor je řešením, které všechny tyto výhody spojuje. Plánujeme rozšířit možnosti nabídky vzorů a budeme moci pružně reagovat na trendy trhu a individuální přání,“ zdůrazňuje Johann Brandstetter, jednatel společnosti Internorm International GmbH.


Design je aplikován na interiérovou stranu plastových profilů okenních systémů KF 410, KF 310 a KS 430 pomocí moderní technologie digitálního tisku a realisticky tak imituje materiály dřeva nebo betonu. Fotocredit: Internorm

Šetření zdrojů a plnění individuálních přání
Inovativní technologie digitálního potisku oken přináší nejen revoluci v designu, ale také maximalizuje šetrnost vůči zdrojům. Přímý tisk na profil znamená, že není potřeba žádné lepidlo. Použití bílých základních profilů vede také ke zlepšení energetické bilance, protože odřezky lze vrátit přímo do oběhové výroby jako vysoce kvalitní recyklát. Proces tisku na zakázku také umožňuje pružně reagovat na požadavky zákazníků.

Stálé investice do vývoje nových produktů a dalšího rozvoje 

Přední evropská značka oken každoročně investuje do nového vývoje svých produktů. Technologie I-tec, kterých je nyní celkem osm, jsou toho viditelným výsledkem. Kromě technologie I-tec Decor nabízí Internorm také bezkonkurenční technologii závorování I-tec Secure bez viditelných zavíracích dílů, energeticky soběstačné řešení I-tec Shading integrované mezi skly a automatické otevírání dveří I-tec Open. Inovační řada I-tec podtrhuje průkopnickou roli společnosti Internorm ve vývoji okenních systémů orientovaných na budoucnost. „Množství inovací spojuje jeden cíl: aby se naši zákazníci cítili doma ještě pohodlněji. Každé okno Internorm je standardně vybaveno alespoň jednou z našich inovativních technologií I-tec,“ shrnuje Christian Klinger, mluvčí společnosti a spolumajitel firmy Internorm.