Materiály

Elegantní a rychlé zateplení interiéru – malířskou barvou

Každý, kdo touží po útulném a teplém domově a nechce podstoupit časově nebo finančně náročné stavební úpravy, by se měl poohlédnout po jednoduchém řešení, které nabízí tepelně izolační barva JUPOL Thermo. Velmi snadno se aplikuje a má rychlý efekt „zateplení“, čímž zvyšuje tepelnou pohodu a pomáhá snižovat náklady na vytápění. Zateplovací malířská barva se dá tónovat do mnoha odstínů a může tak zútulnit opravdu každou stěnu nebo strop. Při zvýšených nárocích na izolační vlastnosti se kombinuje s vyrovnávací hmotou JUBOLIN Thermo, která funguje na stejném principu.

Vymalujte si teplo

Tajemství malířské barvy JUPOL Thermo a vyrovnávací hmoty JUBOLIN Thermo spočívá v inovativním izolačním plnivu, které se podobá drcenému polystyrenu. Duté polymerní mikrokuličky brání prostupu tepla a zároveň snižují kondenzaci vlhkosti a riziko vzniku plísní. Pro základní zvýšení tepelné pohody v interiéru stačí použít pouze samotnou barvu JUPOL Thermo, jejíž aplikace je stejná jako u jakékoliv jiné běžné malířské barvy. 

Pro ještě větší tepelnou pohodu

Pro zvýšený tepelný komfort je vhodné před malováním aplikovat ještě systémovou tepelně izolační vyrovnávací hmotu JUBOLIN Thermo. Ta se nanáší jako běžné stěrky špachtlí a hladítkem v celkové maximální tloušťce 3 mm. Její aplikace je sice trochu náročnější, ale každý šikovný kutil ji bez problémů zvládne. Dá se totiž brousit, takže případné nerovnosti vzniklé při aplikaci se dají dodatečně odstranit.

Příprava podkladu a zásady aplikace

Před samotnou aplikací tepelně izolační vyrovnávací hmoty a barvy je třeba podklad natřít základním nátěrem (AKRYL Emulze, JUKOL Primer) zředěným s vodou v poměru 1 : 1. Pak se volitelně nanáší tepelně izolační vyrovnávací hmota JUBOLIN Thermo, kterou lze aplikovat na všechny druhy omítek, neomítnutý beton, vláknocementové, dřevocementové a sádrokartonové desky a také k opravě vad nebo vyplňování prohlubní a prasklin. Po zaschnutí vyrovnávací hmoty se aplikují dvě, v případě absence izolační vyrovnávací stěrky tři, vrstvy tepelně izolační barvy JUPOL Thermo ve zvoleném barevném odstínu. Každá souvislá plocha (např. strop nebo jednu stěnu místnosti) se natírá vždy v jednom pracovním kroku, a to bez přerušení od jednoho okraje ke druhému.

Barva JUPOL Thermo má velmi vysokou krycí schopnost a po zaschnutí má plně matný vzhled. Její barevný film je omyvatelný roztoky běžných čisticích prostředků pro domácnost. Vhodným podkladem jsou kromě vyrovnávací stěrky JUBOLIN také všechny jemné omítky, sádrokartonové a vláknocementové desky, dřevotřísky, neomítnutý beton apod. Barvu JUPOL Thermo je rovněž možné nanášet na starší pevně držící disperzní nátěry.

Systém Thermo od společnosti JUB je levnější alternativou klasického zateplení s efektem rychlého zvýšení tepelného komfortu. Je ideální k odstranění menších tepelných mostů v domácnostech, pro bytové domy, kde není možné zateplit fasádu, na severně orientované nebo neizolované stěny a místnosti s požadavkem na vyšší teplotu, jako jsou dětské pokoje, obývací pokoje a pracovny.