Informace výrobců

Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí

Wienerberger, výrobce cihel Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, slaví v letošním roce jubileum. Dne 22. 10. 2021 tomu bylo právě 30 let, kdy společnost vstoupila na český trh. U této příležitosti Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí. Stromy dne 21. 10. 2021 zasadili zaměstnanci společnosti a vytvořili tak zcela nový cenný krajinný prvek v katastru města.

„Velmi mě těší, že se vedení společnosti Wienerberger u příležitosti 30. výročí působení firmy v České republice rozhodlo vysázet alej třiceti stromů právě v Kostelci nad Orlicí. Nové stromořadí oživí městskou část, které se říká Grunda. Nový krajinný prvek je krásným a smysluplným darem i pro budoucí generace obyvatel našeho města,“ uvádí František Kinský, starosta města Kostelce nad Orlicí.

Výsadby nového stromořadí, které je tvořeno druhem jeřáb břek, se ujali zaměstnanci společnosti a její management společně se sdružením Sázíme stromy, které výsadbu zajišťovalo po odborné stránce. Tuto akci podpořila také firma Bobcat, která pomohla zejména se zemními pracemi a přípravou terénu pro výsadbu.

„Chtěli jsme u příležitosti výročí 30 let působení Wienerberger na českém trhu dát najevo, že nám není lhostejný vztah k životnímu prostředí. Dlouhodobě realizujeme celou řadu aktivit v oblasti podpory životního prostředí, snižování emisí i cirkulární ekonomiky. Realizujeme také program Zdravý domov. Zároveň se hrdě hlásíme k tradici českých cihlářů. Chceme aktivně ovlivňovat budoucnost a život následujících generací. Přiložit ruku k dílu a osadit nové stromořadí pro občany lokality, kde aktivně působíme, je nápadem, který tyto naše přístupy spojuje,“ vysvětluje Kamil Jeřábek, generální ředitel Wienerberger s.r.o.

Wienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad OrlicíWienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad OrlicíWienerberger daroval 30 stromů městu Kostelec nad Orlicí

Za tři desetiletí se v České republice utvořila skupina Wienerberger, která v současné době zahrnuje:
7 společností (SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o., Wienerberger eurostroj, spol. s r. o., Cihelna Kinský, spol. s r. o., Silike keramika, spol. s r. o., Steinzeug Keramo, s.r.o., Pipelife Czech s.r.o. a Wienerberger s.r.o.
1 200 zaměstnanců
16 výrobních závodů
8 silných produktových značek (Porotherm, Tondach, Terca, Penter, SEMMELROCK, Pipelife, Steinzeug, Wienerberger e4 dům)

Historie Wienerberger v České republice

▪ 1991 – vstupuje skupina Wienerberger na československý trh
▪ 1992 – nákup cihelny Novosedly
▪ 1993 – nákup společnosti Jihočeské cihelny
▪ 1994 – nákup cihelen Hostomice
▪ 1995 – zavádí u svých cihelných bloků s děrováním ve tvaru čoček zazubení styčné spáry na pero a drážku.
▪ 1996 – vznik společnosti Wienerberger cihlářský průmysl a. s.
▪ 1999 – vybudování závodu Řepov a start výroby vodorovných konstrukcí; 1999 – převzetí největšího konkurenta Later Chrudim se závody v Tuněchodech, Holicích a Osíku; 1999 – představila společnost Wienerberger první akustické cihly
▪ 2000 – začlenění společnosti Cihelna Kinský spol. s r. o. v Kostelci nad Orlicí a cihelny Přeštice v západních Čechách.
▪ 2002 – zavedení superizolační cihly SI pro vnější stěny
▪ 2005 – vybudování a spuštění cihelny Jezernice
▪ 2008 – zavedení technologie zdění na pěnu Porotherm Dryfix
▪ 2009 – přináší do produktového portfolia cihelné bloky EKO+, které nahradily cihly SI.
▪ 2014 – zprovozněna nová robotická linka v Novosedlech a uvedení cihly plněné minerální vatou Porotherm T Profi
▪ 2015 – integrace společnosti TONDACH Česká republika vyrábějící pálenou střešní krytinu
▪ 2021 – integrace společnosti SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby, a.s.

podle podkladů společnosti Wienerberger