Informace výrobců, Inženýrské sítě

„Vzdálené splachování“ jako standard

V určitých typech koupelen se ukazuje jako nevýhoda mít ovládací prvek splachování umístěný rovnou u toalety – například pokud se jedná o příliš malou koupelnu, koupelnu umístěnou v podkroví se šikmým stropem nebo třeba pokud je v domácnosti handicapovaný člověk, který na splachování nemusí přes toaletu dosáhnout. Tím pravým a nejjednodušším řešením pro tyto situace je tzv. vzdálené splachování. Ovládací desky s tlačítkem pro splachování lze umístit doslova kamkoli: za roh, na protější stěnu, ale například i na nábytek v blízkosti toalety. Prostě standardně všude tam, kde se to bude nejvíce hodit.

Základní ovládací deska pro vzdálené splachování Viega Visign for Style 23 v pochromovaném plastu

Společnost Viega nově nabízí pro „vzdálené splachování“ dvě elektronické ovládací desky – praktickou Visign for Style 23 a elegantní Visign for More 200. Svými tvary a kompaktními rozměry připomínají chytrý telefon, přičemž jejich jednoduchý design se dokonale hodí k nejrůznějším stylům koupelnového vybavení.

Obě ovládací desky jsou z důvodu spolehlivé odezvy spojeny s WC prvkem kabelem, obě nabízí 2množstevní splachovací systém (v rozmezí 3 až 7,5 l) a také funkci Viega Hygiene+. Ta dokáže rozpoznat absenci pravidelného odběru vody a pro eliminaci rizika vzniku a množení zdraví škodlivých bakterií v rozvodech pitné vody dokáže sama spustit splachovací proces – v předem nadefinovaném časovém odstupu od posledního manuálního spláchnutí – s přesně takovým množstvím vody, které stačí k výměně vody v daném stagnujícím úseku.

Designová ovládací deska pro "vzdálené splachování" Viega Visign for More 200 ve verzi z kvalitního tvrzeného bezpečnostního skla v barvě temně černáDesignová ovládací deska pro "vzdálené splachování" Viega Visign for More 200 ve verzi z kvalitního tvrzeného bezpečnostního skla v barvě alpská bílá

podle podkladů společnosti Viega