Informace výrobců, Zděné konstrukce

Venkovní omítky Ytong si dokonale rozumí s obvodovými stěnami z tvárnic Ytong a Silka

Při dokončování fasády obvodových stěn z tvárnic Ytong a Silka byste měli sáhnout po systémovém řešení a použít venkovní systémovou tepelněizolační omítku Ytong. Vyvinutá byla speciálně pro tepelněizolační tvárnice Ytong a kromě toho, že zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěn, je prodyšná a pružná, takže se snadno přizpůsobí dotvarování novostavby, zvlášť lehkému zdivu z pórobetonových tvárnic Ytong Lambda YQ.

Tyto jednovrstvé venkovní omítky jsou určeny pro ruční i strojové zpracování a kromě svých funkčních vlastností je charakterizuje i vynikající zpracovatelnost. Omítka se celoplošně armuje Ytong výztužnou tkaninou a je vhodná také pro použití jako vysprávková malta zdiva Ytong.

U fasád je základem kvalitní podklad a ten máte díky kombinaci zdiva Ytong a Silka a systémové venkovní tepelněizolační omítce Ytong hotový. Minerální venkovní omítka Ytong má nízký součinitel tepelné vodivosti a vysokou paropropustnost. Primárně je určena pro realizaci venkovní omítky, ale lze ji použít i jako jádrovou vnitřní omítku.

Zdroj: XellaZdroj: Xella

Při aplikaci omítky na tepelněizolační materiály (EPS, XPS, MW, PIR desky,…) vytvořte pod omítku podklad na cementové nebo vápenocementové bázi. Na takto vytvořený podklad pak naneste maltu určenou pro lepení a stěrkování příslušného typu izolačních desek, vyztuženou výztužnou tkaninou. Aplikace omítky na cementotřískové desky je možná přímo bez penetrace, na materiály na bázi dřeva (např. OSB desky,…) se venkovní omítka Ytong neaplikuje.

Pokud si chcete být jistí, doporučujeme na venkovní část zdiva z tvárnic Ytong a Silka nanášet vždy venkovní systémové omítky Ytong. Tyto omítky jsou v dokonalé shodě se zdivem a byly vyrobené a odladěné speciálně pro pórobetonové tvárnice Ytong a vápenopískové tvárnice Silka.

podle podkladů společnosti Xella