Informace výrobců, Veletrhy a výstavy

VELUX na veletrhu FOR ARCH 2022 představí světlíky nové generace a řešení pro úsporu energie

Jak dokonale prosvětlit dům s plochou střechou? Jak ušetřit energii na vytápění? Jak čerpat dotace z NZÚ na nákup úsporných výrobků VELUX? Odpovědi získáte od 20. září na veletržním stánku VELUX.

33. stavební veletrh FOR ARCH se koná od 20. do 24. září 2022 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. VELUX se prezentuje na venkovní výstavní ploše před hlavním vstupem na veletrh. Představí zde novou generaci designových světlíků s revoluční konstrukcí. Druhým hlavním tématem bude snížení nákladů na vytápění pomocí energeticky úsporných výrobků VELUX.

Nový světlík VELUX otevře plochou střechu dennímu světlu a sníží náklady na energie

I plochá střecha může být využita k prosvětlení a provětrání. Instalace světlíku vždy přidá interiéru další rozměr a opticky ho zvětší. Společnost VELUX letos představila nové designové světlíky s plochým nebo zaobleným sklem, které přinášejí ještě další výhody:

▪ Propouštějí až o 52 % víc denního světla než světlíky předchozí generace.
▪ Mají elegantní a minimalistický bezrámový design, který získal prestižní ocenění Red Dot Design Award.
▪ Nově jsou k dispozici také v maxi velikostech až 150 × 150 cm a 200 × 100 cm.
▪ Poprvé je lze koupit i s ekologickým solárním pohonem pro komfortní větrání s nulovými provozními náklady a bezproblémovou instalací.
▪ V zimě snižují potřebu tepla na vytápění díky maximální energetické účinnosti a solárním ziskům.
▪ V létě se o příjemné klima postará stínění diskrétně ukryté v rámu.

Plochý světlík VELUXPlochý světlík VELUX

Venkovní stánek ukáže výhody světlíků v plném světle

VELUX letos vystavuje venku, tak aby návštěvníci mohli naplno pocítit efekt dokonalého prosvětlení plochou střechou.  Na venkovní výstavní ploše hned před hlavním vstupem na veletrh FOR ARCH zaparkuje mobilní expozice VELUX s dvojicí vestavěných světlíků nové generace. Představí se zde obě varianty: designový světlík s plochým sklem určený do střech se sklonem 2°až 15° i designový světlík se zaobleným sklem, který může být instalován i na střeše se sklonem 0°. K vidění budou i různé varianty vestavěných stínicích doplňků.

Designový světlík VELUX s plochým sklem se letos uchází o cenu Grand Prix určenou nejlepším exponátům veletrhu.

Zaoblené sklo VELUXZaoblené sklo VELUX

Odborné poradenství nejen o úsporách energií

VELUX nabízí jak špičkové výrobky, tak nadstandardní poradenské služby. Na veletrhu FOR ARCH budou přítomní specialisté, na které se návštěvníci mohou obrátit s dotazy týkajícími se nejen světlíků, ale i dalších výrobků VELUX, chytré domácnosti, zdravého bydlení aj.

Vzhledem k rostoucím cenám energií se odborné poradenství zaměří zejména na možnosti, jak snížit náklady na vytápění pomocí výrobků VELUX. Řešením může být výměna starých střešních oken za moderní okna VELUX s trojsklem a daleko lepšími tepelněizolačními vlastnostmi. Zájemci se také dozvědí, jak při rekonstrukcích a novostavbách získat na úsporné výrobky dotace z programu Nová zelená úsporám.

Kdo se ve dnech 20. až 24. září nedostane na výstaviště v Praze-Letňanech, může navštívit celoročně otevřenou Vzorkovnu VELUX Praha. Nachází se na trase metra C, stanici Budějovická (TETRIS Office Building, Budějovická 1550/15A, Praha 4).

www.velux.cz

podle podkladů společnosti VELUX