Informace výrobců, Výplně otvorů

SYNEGO okna standardem rezidence v Trutnově

Výstavba bytových domů patří vždy mezi sledované projekty, protože zájem o nové byty ani v dnešní době neupadá. Takže se staví všude tam, kde je to možné. Naštěstí existují ještě zajímavé lokality, které dříve nedostaly z nějakého důvodu šanci.

Jedním z takových projektů je rezidenční bydlení Nad Školou v Trutnově. Čtyřpodlažní zděné domy umístněné ve svahu nad centrem nabídnou panoramatický pohled na Trutnov i s osvětleným památníkem generála Gablenze. Místo je atraktivní, protože kamkoliv není daleko a přitom se jedná o klidnou lokalitu sousedící se zástavbou rodinných domů. Stavbu provedla stavební společnost BAK.

SYNEGO v dřevěném dekoru

Trutnov se nachází v Krkonošském podhůří na řece Úpě s nadmořskou výškou 414 m. Díky tomu jsou tu domy vystaveny drsnějším klimatickým podmínkám, než třeba na jihu Čech. V místě panují nižší teploty, je zde více srážek včetně těch sněhových. Na začátku projektu byly stavební otvory prvních domů osazovány okny dřevěnými, ale po čase se zjistilo, že díky zmíněnému extrémnímu zatížení okna velmi trpí. Proto bylo v dalších etapách projektu přistoupeno ke změně. Přednost dostala plastová okna REHAU, konkrétně řada SYNEGO se stavební hloubkou 80 mm a izolačním trojsklem. Tato okna patří k vyššímu standardu výrobní provenience REHAU a splňují i náročnější tepelně-izolační požadavky, to znamená, že součinitel prostupu tepla může dosáhnout (podle zasklení) až Uw = 0,65 W/m2K. I vzhledem k častým větrným podmínkám, bylo důležité zohlednit při výběru oken také schopnost utěsnění. Protože se jedná o klidnou lokalitu, hlukový útlum, byť je v případě oken SYNEGO velmi pozitivní (Rw = 47 dB), nebylo nutné vůbec řešit. Instalaci oken provedla firma MS okna z Turnova.

Přednost dostala plastová okna REHAU, konkrétně řada SYNEGO se stavební hloubkou 80 mm a izolačním trojsklemTrutnov se nachází v Krkonošském podhůří na řece Úpě s nadmořskou výškou 414 m. Díky tomu jsou tu domy vystaveny drsnějším klimatickým podmínkám, než třeba na jihu ČechV místě panují nižší teploty, je zde více srážek včetně těch sněhových

„Okna SYNEGO se v poslední době stala, díky svým vlastnostem a hlavně tepelně-izolačním parametrům, standardem v bytové výstavbě,“ říká k výběru jednatel firmy Michal Suchý. Výhodou těchto oken v těžších klimatických podmínkách je jejich povrchová úprava HDF, která odpuzuje nečistoty a usnadňuje čištění okenního profilu. Volba designu plastového okna SYNEGO musela respektovat dřevěný vizuál prvních instalovaných oken (první fáze projektu). V katalogu dekorů KALEIDO WOOD lze nalézt skutečně věrné vizuály, které nejsou na první pohled rozpoznatelné od přírodního originálu. Pro okna projektu rezidence Nad Školou byl vybrán dřevodekor zlatý dub, přičemž dodavatelem okenní fólie je firma německá Renolit. Většina bytů s balkonem je osazena také klasickými balkonovými dveřmi, ale v některých bytech byly v rámci klientských změn tyto dveře nahrazeny PSK systémy.

Šestikomorová okna SYNEGO v portfoliu výrobce REHAU představují vysokou kvalitu za přijatelnou cenu, což je dělá atraktivním produktem právě pro bytovou výstavbu. Díky široké nabídce dekorů a designů v programu KALEIDO COLOR jsou pokryty prakticky všechny možné požadavky včetně dvoubarevného provedení (interiér/exteriér). Okna je také možné osadit hliníkovými obložkami. Pro řadu realizací je důležitá bezpečnost. Na základě dalšího příslušenství (kování) mohou být okna zařazena do třídy odolnosti proti vloupání RC3. Typovou řadu oken SYNEGO doplňují velkoformátové posuvné dveře SYNEGO SLIDE, které kombinují výhody HS portálu a systému PSK. A samozřejmě samotný systém zdvižně posuvných velkoformátových dveří SYNEGO HST.

Další informace na www.rehau.cz

podle podkladů společnosti Rehau