Informace výrobců, Výplně otvorů

Stavební pouzdra v tradičním i moderním designu

Nespornou výhodou stavebních pouzder pro zasouvací dveře je úspora místa v interiéru v důsledku nevyčnívání otevřených dveří do prostoru místnosti. Jsou určené pro SDK i zděné stěny, existují v jednokřídlé i různých dvoukřídlých variantách, s tradiční obložkou i v moderním bezobložkovém provedení.

Stavební pouzdra s obložkovou zárubní se běžně využívají spíše v konvenčních interiérech. „Obložka lemující stavební otvor vystupuje přibližně jeden centimetr před rovinu stěny. Standardně se vzhled i materiál obložek ladí s dveřmi,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti JAP FUTURE, jediného českého výrobce stavebních pouzder, a pokračuje: „V moderních interiérech pak postupně převládá bezobložkové řešení stavebních pouzder, která se vyznačují absolutní designovou čistotou dveřního průchodu.“

Všechny modely obložkových i bezobložkových stavebních pouzder JAP jsou nabízeny ve variantě STANDARD pro jednokřídlé dveře a KOMFORT pro dvoje dveře vysouvající se proti sobě do středu stavebního otvoru.

Obložková stavební pouzdra

▪ Pouzdro NORMA představuje nejběžnější typ stavebních pouzder. kromě varianty STANDARD a KOMFROT se vyrábí také ve variantě NORMA PARALLEL, která umožňuje zasouvání dvou křídel paralelně za sebe v synchronizovaném pohybu, a NORMA UNIBOX, která představuje typ dvojitého pouzdra, ve kterém se dvoje dveře v těsné blízkosti zasouvají do jednoho středového pouzdra.

▪ Pouzdro PROFIKIT je skládací stavební pouzdro určené do SDK příček. V transportním balení zabírá 6x méně místa než klasické stavební pouzdro. Jeho odlehčená konstrukce je připravena tak, aby jeho seskládání proběhlo přímo na stavbě za pomoci předchystaných spojů, které do sebe stačí jednoduše zasunout a zacvaknout.

Obložkové stavební pouzdro NORMA v detailuStavební pouzdro LATENTE v detailuBezobložkové stavební pouzdro AKTIVE v detailuStavební pouzdro AKTIVE KOMFORT (dveře MASTER DOOR s lakovaným sklem)

Bezobložková stavební pouzdra

▪ Pouzdro AKTIVE se vyznačuje absencí jakýchkoli viditelných obložek rámujících dveřní otvor. Jeho konstrukce vytváří pevnou hranu průchozího otvoru, ale přitom je zcela skrytá pod finální povrchovou úpravou stěny, tedy malbou, tapetou či obkladem.

▪ Pouzdro EMOTIVE je druhým modelem bezobložkových stavebních pouzder. Je charakteristické 17 mm tenkým designovým hliníkovým rámečkem po obvodu dveřního otvoru.

Designový mezistupeň mezi stavebními pouzdry s obložkou a bez obložky pak představuje pouzdro LATENTE, jehož obložka sice zůstává viditelná, ale je zapuštěná do jedné roviny se stěnou.

Stavební pouzdra JAP zajišťují plynulý pojezd všech typů dveřních křídel a lze je opatřit tichým dorazem pro postupné dovírání dveří a nově i oboustranným dorazem, který umí zpomalit dojezd dveřního křídla také při otevírání, tedy jeho zajíždění do pouzdra.

www.japcz.cz

podle podkladů společnosti JAP FUTURE