Informace výrobců, Výplně otvorů

Solodoor představí na zářijových veletrzích barevné dveře Rainbow

Barevné inspirace a trendy zasáhly i kategorii interiérových dveří. Tradiční český výrobce SOLODOOR, a. s., o tom přesvědčí už návštěvníky zářijových veletrhů FOR ARCH a FOR INTERIOR na výstavišti v Letňanech. Pro novou barevnou řadu lakovaných dveří RAINBOW vybrali designéři společnosti Solodoor čtyři odstíny: cappuccino, antracitová šedá, čínská červeň a petrolejová modrá.
Na obou veletrzích společnost Solodoor pootevře dveře svého návrhářského ateliéru i co se týče novinek přichystaných až pro rok 2014 – jedná se o zcela novou řadu ve francouzském stylu L’ENTRÉÉ, modelovou řadu SIMA s hladkými liniemi díky zapuštěným rámečkům skel a především pak o celoskleněné dveře, které nově zařadí do svého sortimentu.
Konstrukce dveří nové duhové řady RAINBOW vychází z osvědčené a žádané modelové řady POLAR, která je vyrobena ze smrkového rámu a dvou tvrdých dřevovláknitých desek. Výplň dveří pak tvoří odlehčená dutinková dřevotříska, která zvyšuje jejich pevnost i akustickoizolační vlastnosti. Barevný lak dveří RAINBOW je 3vrstvý, unikátní je především v tom, že dosahuje vyššího lesku (50 %) než standardní lak RAL (20 %). Použity byly samozřejmě vodou ředitelné laky, které nezatěžují životní prostředí.
Dveře modelové řady RAINBOW budou k dostání ve čtyřech výše uvedených barvách, a to v provedení s perletí či bez perleti. Barvy byly navrženy tak, aby následovaly nejnovější trendy. Vybírat bude možné ze dvou designů povrchové úpravy, a to s horizontálními či vertikálními frézovanými drážkami.
Pro vyznavače čistého moderního stylu nabídne výrobce možnost bezfalcových dveří, tedy dveří bez polodrážek. Význam je zde především estetický, protože křídlo je vsazeno přímo do obložkové zárubně, a závěsy dveří tak zůstanou na pohled skryty. Modelová řada RAINBOW také hravě splní požadavky na úsporu prostoru v interiéru, možnou variantou jsou totiž i dveře posuvné.
 
Barevné provedení řady RAINBOW:
Solodoor RAINBOW cappuccinoSolodoor RAINBOW cappuccino – barva italské kávy interiér zjemní, navozuje příjemnou a útulnou domácí atmosféru. Vhodná tak může být jak do předsíně, tak i do kuchyně nebo obývacího pokoje.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Solodoor RAINBOW antracitová šedá Solodoor RAINBOW antracitová šedá – šedá už delší dobu patří v oblasti interiérového designu k velmi oblíbené barvě, která navozuje pocit luxusu, snadno se kombinuje s výraznými barvami i odlišnými materiály. Hodí se tak do všech místností v domě či bytě.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Solodoor RAINBOW čínská červeň Solodoor RAINBOW čínská červeň – červená barva v interiéru je velmi výrazná, může evokovat vášeň i energii. Tato barva by proto prostoru neměla dominovat, ale jen ho doplňovat. Proč tedy neoživit jednoduše zařízený pokoj třeba právě stylovými dveřmi v barvě čínské červeně?
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Solodoor RAINBOW petrolejová modrá Solodoor RAINBOW petrolejová modrá – uklidňující modrá barva navozuje příjemnou atmosféru především v době odpočinku – vhodná je tak třeba do koupelny. Protože se jedná o tmavší barvu, je snadno kombinovatelná s většinou jiných barev v interiéru.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Společnost Solodoor se na stavební veletrh FOR ARCH (od 17. do 21. září 2013, PVA EXPO Praha-Letňany) vrací po několika letech, na následném veletrhu nábytku, interiérů a designu FOR INTERIOR (od 26. do 29. září 2013) se objeví vůbec poprvé. Stánek firmy s číslem 5B21 shodně na obou veletrzích ukáže celkem 11 modelů interiérových dveří.

podle podkladů společnosti SOLODOOR