Informace výrobců, Střechy

Skrytý okapový systém Siba Modern pro minimalistický design staveb

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin společnost Ruukki zařadil nově do své nabídky skrytý okapový systém Siba Modern. Jedná se o jedinečné designové řešení soustavy okapů, které dokonale ladí s celkovým pojetím moderní střechy na současných minimalistických domech. Tento nový systém navazuje a doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba. Předností nového řešení je možnost bezpečně skrýt svodové trubky nejen uvnitř fasády, ale i žlaby pod estetickými krycími panely.

Aktuální trendy v současné architektuře inspirovaly společnost Ruukki k vývoji moderního a efektivního skrytého okapového systému Siba Modern. Systém Siba Modern doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba.

„Ne vždy se architektům hodí do jejich návrhů tak dominantní zakulacený prvek, jaký představují klasické okapové žleby. Siba Modern posouvá možnosti elegance a propracování detailů o pořádný kus kupředu a je tím pravým řešením pro každého, kdo si potrpí na precizní estetické detaily a kvalitu provedení,“ vysvětluje marketingový manažer Ruukki, Jan Hála.

Střešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba ModernStřešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba ModernStřešní krytina Ruukki Classic Design a skrytý okapní systém Siba Modern

Nový systém je k dispozici ve dvou variantách povrchové úpravy – GreenCoat Pural BTMatt a GreenCoat Crown BT a také ve třech nejoblíbenějších odstínech – antracitovém, grafitovém a černém. Lze jej snadno přizpůsobit odstínu a typu střešní krytiny. Krycí panely jsou po celé délce upevněny ke speciální liště, která zaručuje zvýšenou odolnost proti větru a podporuje celkovou pevnost systému.

Siba Modern se hodí především k instalaci u moderních staveb s jednoduchými tvary. Přímé propojení bezokapové střechy s její fasádou posouvá celkové vnímání budovy, která se stává celkově kompaktnější a dojem z jejích minimalistických tvarů je o to silnější.

Odolnost a bezpečnost

Okapový systém Siba Modern se vyznačuje vysokou odolností použitých háků. Speciálně navržené háky s rámovou konstrukcí umožňují zvětšit jejich bezpečnou rozteč na 80 cm. Omezené množství háků přispívá ke snížení nákladů na celý systém. Tvar montážního podstavce háků usnadňuje zachování správného odvětrávacího prostoru.

Skrytý okapní systém Siba Modern

podle podkladů společnosti Ruukki