Informace výrobců

Skládací stavební pouzdro PROFIKIT

Snadná přeprava i skladování na malém prostoru – to jsou jedny z hlavních výhod skládacího obložkového stavebního pouzdra PROFIKIT.

Oproti klasickému stavebnímu pouzdru je PROFIKIT tvořen jednotlivými dílci a nemá pevnou bočnici. „Při skladování a nakládce tak zabere až 6x méně místa než běžné stavební pouzdro. A právě to je jeden z hlavních důvodů, proč stavební pouzdro PROFIKIT vzniklo,“ vysvětluje Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., z jejíž autorské dílny PROFIKIT pochází. Složení stavebního pouzdra PROFIKIT probíhá přímo na stavbě a není na něm nic složitého – vše funguje na principu spojení předchystaných dílů jednoduchým zasunutím a zacvaknutím.

Stavební pouzdro PROFIKIT lze využít pouze pro SDK příčky s dokončenou tloušťkou 100 a 125 mm. Stejně jako klasické pouzdro nedisponuje PROFIKIT nosnou funkcí. Pro jednokřídlé zasouvací dveře je určeno pouzdro PROFIKIT STANDARD. Naopak pro dvoukřídlé zasouvací dveře je nutné volit pouzdro PROFIKIT KOMFORT. To se skládá ze dvou stavebních pouzder navzájem spojených horní vodicí lištou a dveře se vysouvají proti sobě. Zavírání či otevírání dveří může být navíc synchronní, přičemž synchronní pojezd je již v ceně. Pro oba typy pouzder je také možné dokoupit tichý doraz pro postupné dovírání dveří. Samozřejmostí je pak vysoce kvalitní pojezdový mechanismus či nastavitelný přední i zadní doraz.

Stavební pouzdro PROFIKIT STANDARDStavební pouzdro PROFIKIT STANDARD

Základní technické informace
Stavební pouzdro PROFIKIT STANDARD
● standardní šířka průchodu se pohybuje od 600 do 1200 mm,
● standardní výška průchodu je 1970 a 2100 mm,
● atypické rozměry se nevyrábějí;
Stavební pouzdro PROFIKIT KOMFORT
● standardní šířka průchodu se pohybuje od 1250 do 2450 mm,
● standardní výška průchodu je 1970 a 2100 mm,
● atypické rozměry se nevyrábějí.

„Naším cílem bylo zmenšit přepravní rozměry pouzdra na minimum. PROFIKIT ocení například ti, kteří řeší rekonstrukce v malých prostorách s horší přístupovou cestou. Typickým příkladem jsou panelákové domy s úzkými chodbami a někdy i absencí výtahu, kde může díky tomuto nastat s dodávkou klasického pouzdra problém,“ dodává závěrem Petr Paksi z J.A.P.

Více na www.japcz.cz.

podle podkladů firmy J.A.P.

Stavební pouzdro PROFIKIT KOMFORTStavební pouzdro PROFIKIT KOMFORT