Informace výrobců, Střechy

Rozhledna Královka a výhledy po nových střechách Ruukki

Letní nekonečné louky plné květin a metrové závěje sněhu všude kolem během zimních měsíců. Mezi tím bouře, silný vítr a poletující jehličí. Vítejte na jednom z nejoblíbenějších vrcholů Jizerských hor, známého pod označením Královka. Ačkoli zdaleka nejde o vrchol nejvyšší, kouzlo Královky vede kroky výletníků vzhůru už od devatenáctého století, kdy zde v roce 1887 vyrostla původní dřevěná rozhledna. Šlo spíš o plošinu přístupnou po žebříku, která dosahovala sotva výšky okolních stromů. Už o rok později se podařilo posunout tuto stavbu výš a to doslova. Devatenácti metrová trámová věž se stala vyhledávaným cílem turistů. Velmi brzy se pod rozhlednou objevily další dřevěné stavby a Královka se pevně zabydlela na výletnických mapách.

Její poloha otevírá nádherné výhledy na jedinečnou siluetu Ještědu a na druhé straně majestátní hřeben Krkonoš. Nic netrvá věčně a právě zde, na ničím nechráněném vrcholu, kde panují drsné klimatické podmínky, se není čemu divit, že sláva rozhledny trvala jen osmnáct let, kdy v roce 1907 vichřice dřevěnou stavbu poškodila.

Kromě několika měsíců však na Královce rozhledna stála po celé dvacáté století. Už nebyla ze dřeva, ale z kamene a jedná se o tu samou stavbu, kterou na Královce najdete i dnes.

Tam, kde počasí předvádí své extrémní dovednosti, si lidé s oblibou budují střechy z oceli. Nádherně ladí s horským stylem místních staveb, silou oceli odolávají klimatickým vlivům a v neposlední řadě ladí také se samotnou přírodou, neboť jde zřejmě o jediný materiál ve stavebnictví, který lze téměř 100% recyklovat. Rozhledna není výjimkou a stavby pod ní hrdě nesou současné kvalitní ocelové střechy Ruukki v provedení Classic, které jsou důkladně prověřené severskými podmínkami Skandinávie.

Rozhledna Královka (zdroj: Ruukki)Rozhledna Královka (zdroj: Ruukki)Rozhledna Královka (zdroj: Ruukki)

Vše, co lidé na Královce v různých obdobích vybudovali, bylo vždy speciální a platí to i dnes. Několik staveb, které navazují na své historické předchůdce, sledujeme z výšky tradiční rozhledny a je to velmi příjemný pohled. Tím prvním, co vás zaujme, když se podíváte přímo dolů pod sebe, bude jedinečná design a elegance střešní krytiny Classic s protisněhovými zábranami a dalším originálním příslušenstvím.

Nezapomínejte, že jste na Královce a že právě tady má vrchol elegance své královské místo. Novému projektu, který zde v posledních letech vzniká, se podařilo přísné požadavky naplnit. Oblíbené místo je zpátky na turistických mapách a znovu vábí výletníky, kteří se s oblibou oddávají nádherným a přeci ničím nerušeným výhledům. Dobře víme, že i když se sami necháte unést kouzlem výhledů, můžete přitom pevně důvěřovat střechám, které vás spolehlivě ochrání.

Přejeme všem návštěvníkům Královky parádní výhledy a radost z lidské zručnosti té minulé i současné.

Rozhledna Královka (zdroj: Ruukki)Rozhledna Královka (zdroj: Ruukki)

podle podkladů společnosti Ruukki