Informace výrobců, Zděné konstrukce

Porotherm 20 T Profi je víceúčelová cihla

Víceúčelová pálená cihla Porotherm 20 T Profi / Porotherm 20 T Profi Dryfix s minerální vatou uvnitř nabízí vynikající tepelněizolační parametry, vysokou únosnost a i přes šířku pouhých 20 centimetrů se svými vlastnostmi vyrovná mnohem širším cihlám.

Víceúčelová broušená cihla má praktické rozměry, výborné tepelněizolační vlastnosti a vysokou únosnost. Porotherm 20 T Profi nabízí řešení dělicích konstrukcí temperovaných a vytápěných prostor. Díky tepelněizolační vatě uvnitř cihla udrží teplo v místnosti stejně dobře jako mnohem širší cihly. Je ale ideální i pro drobné stavby bez vytápění nebo pro stavby s požadavky na úzké nosné konstrukce. Je skvělá jak pro výplňové zdivo ve sklepě, tak pro věncové zdivo. Pro jednovrstvé patrové objekty i pro přezdívky staveb.

Její univerzálnost oceníte jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích. Praktický rozměr cihly navíc umožňuje snazší manipulaci a rychlejší pokládku. Například při použití pro jednokrokové zdění věnce sníží pracnost až o 20 %.

Cihla Porotherm 20 T Profi je univerzálním řešením pro veškeré výzvy vnitřní i vnější stavby. Více na www.wienerberger.cz

Cihla Porotherm 20 T Profi má vynikající parametry:

20 cm
Praktický rozměr pro snazší manipulaci a rychlejší pokládku.

U = 0,37 W/m2K
S ohledem na šířku má cihla výborné tepelněizolační vlastnosti.

fk = 3,3 N/mm2
Cihla disponuje i vysokou únosností.

Cihla má praktický rozměr pro snazší manipulaci a rychlejší pokládkuS ohledem na šířku má cihla výborné tepelněizolační vlastnostiCihla disponuje i vysokou únosností

podle podkladů společnosti Wienerberger