Informace výrobců, Střechy

Okapový systém Lindab Rainline: síla je v detailu

Společnost Lindab přichází s několika drobnými novinkami u jednotlivých prvků systému Lindab Rainline, v němž je jedničkou na tuzemském trhu s okapy. Tentokrát se soustředil na detaily: právě ty jsou totiž často rozhodující pro bezvadnou funkčnost, téměř nulovou údržbu a dlouhou životnost okapů.

Inovovaný kotlík a čelo žlabu
První novinka se týká kotlíku OMV. Zde došlo k prodloužení upínacího klipu v přední části kotlíku a k drobné změně úhlu. Díky tomu se kotlík v průběhu montáže snadněji uchycuje. Celý spoj je navíc mnohem pevnější. V nabídce je také inovované čelo žlabu RG s novým profilem a těsněním EPDM o šířce 20 mm, které zaručuje vysokou pevnost a těsnost spoje. Čelo je univerzální a lze jej osadit na pravou i levou stranu žlabu. Pokud se dříve okapový systém Lindab Rainline vyznačoval snadnou montáží, s uvedenými dvěma vylepšeními to nyní jde ještě lépe.

Originální okapy od Lindabu s novým logem
Lindab Rainline je jeden z nejuniverzálnějších okapových systémů na světě. Všechny prvky systému do sebe výborně zapadají. To, že se jedná o skutečně originální okapy od Lindabu, je možné si snadno ověřit: některé prvky systému jako například žlabový kotlík, žlabové čelo nebo objímka svodu totiž mají na sobě jasně vyražené logo Lindab. Logo společnost inovovala letos v březnu, aby lépe vyjadřovalo její motto „Lindab: usnadňujeme výstavbu”. Od června se nové logo objevuje i na výše uvedených prvcích systému Lindab Rainline.
podle podkladů firmy Lindab, s. r. o.

Inovované čelo žlabu RG Inovovaný kotlík OMVObjímka svodu