Informace výrobců, Podlahy

Odolná podlaha industriálního vzhledu

Nejlepším řešením pro úpravu povrchu betonových podlah, stěn a dalších částí interiéru tak, aby zůstala zachována barva a struktura betonu, je transparentní nátěr ETERNAL lak na beton, který díky svému jedinečnému složení nahradí složitě aplikovatelné dvousložkové nátěry.

Současný trh nabízí různé typy napouštěcích emulzí a laků pro ochranu betonových povrchů. Všechny mají v podstatě stejný postup nanášení: penetrace a dva až tři nátěry neředěným lakem.

Společnost AUSTIS a. s. uvádí novinku pro transparentní nátěry betonových podkladů, která práci s nanášením usnadní a navíc získáte extrémně odolný povrch s exkluzivním vzhledem. V betonovém podkladu se kotví nejen mechanicky, ale i chemicky, což přináší obrovskou výhodu zejména při aplikaci na kletované (hlazené) povrchy, na kterých jiné barvy a laky špatně drží – většinou se doporučuje takový povrch před nátěrem přebrousit.

Jedná se o ETERNAL lak na beton, transparentní jednosložkový výrobek. Hodí se pro nátěry betonových a minerálních podkladů s vysokou mechanickou a chemickou zátěží: podlahy ve skladech a prodejnách, v potravinářské výrobě, podlahy vystavené působení vody a chemikálií. Díky své odolnosti vodě a saponátům se uplatňuje u industriálních koupelen, sprchových koutů a částí kuchyní. Ale používá se i pro nátěry podlah a stěn exkluzivních interiérů a kanceláří.

Použití v exteriéru

ETERNAL lak na beton je možné využít i v exteriéru. Ve venkovním prostředí slouží jako ochrana zámkové dlažby, betonových dlaždic, pohledového betonu, opěrných zídek nebo kamenných obkladů. Díky mechanické a chemické odolnosti se lak používá i na extrémně namáhaných místech, jako jsou podlahy samoobslužných myček aut, kde betonové díly trpí působením koncentrovaných čisticích prostředků.

ETERNAL lak na beton byl použit v kanceláři společnosti Lánik v Prešově k povrchové úpravě pancéřové podlahyRevitalizace kamenného obkladu pomocí ETERNAL laku na betonETERNAL lak na beton byl použit na podlaze skladu v Ústí nad Labem v kryvé variantě odstínu betonové šedi RAL 7038

ETERNAL lak na beton

▪ odstíny transparentní a šedý
▪ vhodný do interiéru i exteriéru
▪ bezrozpouštědlový, jednoduchá příprava
▪ snadná aplikace jen ve dvou krocích
▪ hluboká penetrace do podkladu
▪ výborná odolnost proti znečištění a poškrábání
▪ výborné protiskluzné vlastnosti
▪ paropropustný 
▪ odolný ohni a vysoké teplotě, nehořlavý
▪ vysoká chemická odolnost

Dokonalý protiskluzný povrch

ETERNAL lak na beton má protiskluzné vlastnosti. V případě vyšších požadavků na zajištění bezpečnosti proti uklouznutí, je možné ETERNAL lak na beton naplnit jemným syntetickým granulátem, který se v laku rovnoměrně rozptýlí a vytvoří dokonalý protiskluzný povrch. Zrna granulátu jsou obalena lakem po celém povrchu, takže nedojde k jejich uvolnění při pocházení nebo úklidu. Je možné také provést vsyp jemného křemičitého písku, zde ale nastává problém nesouměrné distribuce a nutnosti pracovat s vyšší spotřebou laku. Vsyp inertního materiálu se osvědčí zejména u povrchů u bazénů či na podlahách umyváren, mycích boxů a jiných podkladů často smáčených vodou.

Snadná aplikace laku

ETERNAL lak na beton se vyznačuje mimořádně nízkou spotřebou při vysoké účinnosti, chemickou a tepelnou odolností a snadnou aplikovatelností. Nanáší se lakovým válečkem s krátkým vlasem, na těžko dosažitelná místa je vhodné použít štětec. Místa, která nemají být natřena, se zakryjí malířskou maskovací páskou (ihned po nanesení laku je třeba ji odstranit). Před nanesením první vrstvy je nutné povrch očistit a vysát průmyslovým vysavačem včetně dilatačních spár a míst kolem zdí.

ETERNAL lak na beton se vyrábí jako transparentní nebo v kryvé variantě odstínu betonové šedi RAL 7038.

Více ne www.barvy-eternal.cz.

podle podkladů společnosti AUSTIS