Informace výrobců, Soutěže

O 12. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ je mezi studenty zájem

Společnost Wienerberger už dvanáct let realizuje „Soutěž o nejlepší projekt“ pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol stavebních. O soutěž je mezi nimi každoročně velký zájem, který nesnížila ani nepříznivá situace spojená s koronavirovou krizí. To potvrdil i letošní, již 12. ročník soutěže, do kterého se přihlásilo 144 studentů z 21 škol z celé republiky. Budoucí mladí architekti vypracovali a odevzdali své soutěžní projekty a teď netrpělivě čekají, jak dopadnou v konkurenci svých kolegů. Ti úspěšní za svou snahu získají finanční odměnu a postoupí do celostátního kola.

Z celkového počtu 144 studentů (loni to bylo 111 studentů) je letos přihlášeno 96 z třetích ročníků v kategorii Projekt rodinného domu a 48 ze čtvrtých ročníků v kategorii Projekt občanské a bytové stavby. Účastníci obou kategorií se opět mohli ucházet i o speciální ocenění pro nejlepší projekt s použitím střešních výrobků značky Tondach. Této možnosti využilo 56 studentů, převážně pak třeťáků.

„Letošní ročník byl pro studenty a jejich pedagogy možná ještě složitější než ten předešlý. Doufali jsme ale, že si budoucí mladí projektanti najdou i na vzniklé situaci nějaká pozitiva, například, že využijí toho, že mají trochu více času na zpracovaní svých projektů. Tak se nakonec opravdu stalo a dvanáctý ročník soutěže se podle počtu přihlášených studentů a škol řadí mezi ty velmi úspěšné. Věříme, že se to potvrdí i kvalitou odevzdaných prací. Ostatně o té nás studenti v minulosti již nejednou přesvědčili, a často nás i víc než mile překvapili. Pro budoucí vyhlídky českého stavebnictví je zájem ze strany studentů, jejich aktivita a ochota pracovat velmi pozitivní zprávou,“ hodnotí letošní ročník Ing. Ivo Petrášek, autor soutěže a zároveň člen odborné poroty za firmu Wienerberger. A dodává: „Zároveň je tato skutečnost velkou motivací a dobrou vizitkou pro nás i pro celou tuto soutěž.“

V prvním soutěžním (školním) kole vyberou specialisté společnosti Wienerberger spolu se zástupci vedení a odborných pedagogů jednotlivých škol tři nejlepší soutěžní práce v každé kategorii a za každou registrovanou školu. Zároveň vyhlásí také speciální cenu pro nejlepší práci s použitím střešní krytiny Tondach. Kromě dobrého pocitu a prestiže se autoři nejlepších projektů, jejich domovské školy a odborní pedagogové, kteří je při práci vedli, dočkají také motivační finanční odměny.

Všechny oceněné projekty postoupí do druhého celostátního kola, v němž odborná porota vybere absolutní celkové vítěze, kteří za svůj úspěch budou opět finančně odměněni.

Pravidla soutěže a veškeré potřebné informace jsou k dispozici ZDE

podle podkladů společnosti Wienerberger