Informace výrobců, Inženýrské sítě

Nové sprchové žlábky Advantix Cleviva

Koupelna je místem, kde se chceme cítit příjemně. Tomu odpovídají i vysoké požadavky na její vzhled. Toužíme, aby naše koupelna byla originální, osobitá a abychom do ní mohli zakomponovat i své vlastní nápady. Těmto přáním vychází vstříc jednoduché a přitom elegantní řešení v podobě nového sprchového žlábku Advantix Cleviva, který nabízí špičkový koupelnový design a současně vysoce variabilní použití.

Sprchové žlábky Advantix Cleviva nabízejí špičkový koupelnový design a současně vysoce variabilní použitíSprchové žlábky Advantix Cleviva nabízejí špičkový koupelnový design a současně vysoce variabilní použitíSprchové žlábky Advantix Cleviva nabízejí špičkový koupelnový design a současně vysoce variabilní použití

Všechny sprchové žlábky Advantix Cleviva jsou snadno a rychle smontovatelné a dají se skvěle kombinovat s různými styly koupelnového vybavení. Rošt pro sprchový žlábek je dodávaný ve dvou variantách, a to s jedním nebo dvěma vtokovými otvory s hranatými nebo kulatými konturami. Největší předností žlábku Advantix Cleviva je jeho materiál – 4 mm silná nerezová ocel 1.4301. Ta je odolná vůči zkroucení a ohýbání, tudíž se nedá zdeformovat. Díky speciální úpravě povrchu je voda optimálně vedena k jednobodovému odtoku. Výsledkem je plynulé odtékání vody. Vedle standardního odtoku pro stavební výšku 95 mm a více je k dispozici rovněž plochý odtok pro rekonstrukce se stavební výškou od 70 mm.

Mimořádné vlastnosti
Rošty sprchových žlábků Cleviva jsou snadno vyměnitelné, což oceníte hlavně při renovaci koupelny. Žlábky mohou být umístěny kdekoliv v dlažbě: uprostřed místnosti, na straně nebo přímo u stěny. Při montáži se dá výška i délka sprchového profilu přizpůsobit konkrétním montážním podmínkám, stejně jako umístění odtokového potrubí. Délku sprchového žlábku lze libovolně upravovat v rozmezí 300–1200 mm, např. úhlovou bruskou s nerezovým kotoučem. Sprchový profil je ukončen rovnou ploškou, takže lze za sebou bez omezení instalovat více sprchových žlábků najednou, přičemž opticky působí zcela kompaktně, jako jeden celek. Advantix Cleviva zkrátka umožňuje plánovat sprchu přesně na míru požadavkům investora.

Rošt pro sprchový žlábek Advantix Cleviva je dodávaný ve dvou variantách, a to s jedním nebo dvěma vtokovými otvory s hranatými nebo kulatými konturamiRošt pro sprchový žlábek Advantix Cleviva je dodávaný ve dvou variantách, a to s jedním nebo dvěma vtokovými otvory s hranatými nebo kulatými konturami

Obkladači zase ocení montážní vychytávky, jako je například tvarovka pro výškové vyrovnání nebo těsnicí manžeta. Tvarovka umožňuje vyrovnávat rozdíly až o 35 mm, čímž umožňuje pokládku velmi tenké dlažby nebo naopak i robustního kamene. Těsnicí manžeta je z již výroby připevněna na držáku, která se jednoduše zasune do odtokové příruby. Spolehlivě tak lze jedním pohybem vyřešit stoprocentní utěsnění okolí celého odtoku.

Hygiena spojená s pohodlím
Jednoduchá instalace znamená i snadnou údržbu. Prostor odtoku je koncipován tak, že pod otevřeným odtokovým profilem nevznikají žádná místa, kde by se mohly usazovat nečistoty. Rošt proto není potřeba vyndávat. Současně je však zápachový uzávěr i odtokový prostor v případě potřeby snadno dostupný.

Stavební skladba sprchového žlábku Advantix Cleviva

Ačkoliv je sprchový žlábek Advantix Cleviva na trhu jen krátce, může se již pochlubit významným oceněním – German Design Award 2020. Více informací k produktu najdete zde.

podle podkladů společnosti Viega