Informace výrobců, Stavební chemie

Nové lepidlo Ceresit CM 12 PLUS Elastic White na mramor a keramiku

Bílé flexibilní lepidlo Ceresit CM 12 PLUS Elastic White nahrazuje v sortimentu stavební chemie Ceresit lepidlo CM 15. Nové lepidlo (C2TE) má ve srovnání s lepidlem CM 15 větší přídržnost (dle ČSN EN 12004 ≥ 1 N/mm²), prodloužena je také doba jeho zavadnutí. Lepidlo se výborně roztírá, je stabilní i na svislých podkladech, odolné proti vlhkosti a díky velmi nízkému obsahu emisí se může pochlubit i prestižní certifikací EMICODE EC1 Plus.

Nové lepidlo Ceresit CM 12 PLUS Elastic White na mramor a keramikuPoužití tak garantuje nejvyšší možné zabezpečení kvality vzduchu v interiéru a dlouhodobou ochranu zdraví. Nové bílé lepidlo je ideální k lepení mramoru, žuly, pískovce, travertinu, slepence, světle zbarveného vápence a jiných hrubozrnných, barevně stálých kamenných obkladů. Je také vhodné pro pokládku keramických a gresových obkladů, glazovaných keramických obkladů a terakoty, stejně tak všech typů mozaiky, včetně skla a keramiky. Vlákna Fibre Force, přítomná v lepidle, garantují dobré chemické spojení a zároveň působí jako flexibilní spojka mezi jednotlivými komponenty. Vlastnosti lepidla tak umožňují kladení obkladů a dlažeb i na kritické podklady na terasách, balkonech, schodištích, vytápěných podlahách, fasádách a v interiéru i na stávajících keramických obkladech a dlažbách. Je také vhodné pro použití v místech se silným provozem a vysokým provozním zatížením.

CM 12 PLUS Elastic White přenáší smykové napětí a má vysokou přilnavost, proto poskytuje flexibilní spoj mezi lepenými obklady či dlažbou a deformovatelným podkladem. Sušení a usazení probíhá bez smrštění, díky tomu jsou obklady a dlažby lepené pomocí tohoto lepidla stabilní ve fázi usazení a i poté, kdy lepidlo vyschne úplně.
Více informací najdete na www.ceresit.cz.

podle podkladů společnosti Henkel ČR