Informace výrobců, Podlahy

Moderní epoxidové podlahy aneb Umění na podlaze

Nejen nové trendy vznikající pod tužkami architektů, ale i požadavky investorů kladou velké nároky na výrobce designových litých stěrek, a právě firma Remmers ve spolupráci s architekty udává v tomto odvětví směr.

Finální podlahové stěrky se od klasických podlahových krytin liší především originalitou a výjimečnými vlastnostmi, mezi které patří dlouhá životnost a jednoduchá údržba.

V dnešní době jsou mezi designovými podlahami nejžádanější polyuretanové a metalické epoxidové stěrky. Každý z uvedených systémů se chlubí neotřelým a originálním vzhledem a vysokou odolností nejen proti opotřebení, ale i chemickému zatížení.

Díky těmto vlastnostem se prostřednictvím podlahových stěrek Remmers otevírají architektům, investorům i firmám nové perspektivy v interiérovém designu. Díky vysoké míře individualizace jsou nákladově a časově úspornou alternativou ke klasickým podlahovým systémům a jsou stejnou měrou využívány v komerčním, veřejném i soukromém sektoru.

Remmers Metalufloor je bezespárá litá epoxidová stěrka s kovovým vzhledem, velmi odolná vůči UV záření. Obsahuje vysoké množství metalického pigmentu, který se vyrábí v osmi odstínech.

Metalické podlahy jsou typickým příkladem produktu, který se díky vývoji posunul z průmyslu k těm nejnáročnějším klientům v oblasti bytové výstavby. Stěrku lze aplikovat na podlahu do garáže, obývacího pokoje i koupelny, ale velmi oblíbené použití díky její mechanické odolnosti je i v obchodech a nákupních galeriích. Díky svému složení se jedná o jednu z netvrdších podlah a v kombinaci s vysokou adhezní schopností ji lze zatížit nejen chůzí, ale i pojezdy aut, nákupních a vysokozdvižných vozíků.

Café Smile, Brno – Systém Metalufloor zde je použit v celém interiéru včetně toalet

Zvláštností vylévané podlahy Metalufloor je originální a unikátní vzhled, a to doslova po každé aplikaci. Jedinečný vzhled podlahové stěrky vytváří z každé podlahy umělecké dílo, které již nikdy nebude možné stoprocentně zopakovat.

Mnoho lidí – mnoho různých nároků, proto vyrábíme jedinečný produkt Pur Deco Color, který si najde cestu i k tomu nejnáročnějšímu zákazníkovi. Tento houževnatý a pružný materiál je především určený pro bytovou výstavbu, avšak zvládne i mechanické zatížení v průmyslu. Polyuretanová pryskyřičná stěrka PUR Deco Color překlenující trhliny je odolná vůči UV záření a určená pro oblasti s vyššími nároky na vzhled a individualitu.

Podlahy z materiálu Pur Deco Color lze aplikovat nejen v jakémkoliv odstínu, ale i v rozličných dekorech např. mramor, a to vše i v různých stupních lesku, od zcela matného až po nejvyšší lesk.

Předností stěrky je její pružnost, díky které je pocit došlápnutí na povrch velice komfortní. V neposlední řadě stojí za zmínku i kročejový útlum cca 3 dB.

Golf House, Praha – PUR Deco Color nanášená smetákem pro vytvoření „trávníkového“ dojmuCafé Volařík, Olomouc – PUR Deco Color ve dvou odstínech tvořících mramorování

Jak stěrka Remmers Metalufloor, tak i Pur Deco Color splňují veškeré hygienické požadavky a díky finálním lakům Remmers lze vytvořit protiskluzný povrch s různými stupni hrubosti. Díky těmto vlastnostem je možné stěrky aplikovat i v takovém prostoru jako je koupelna nebo bazén, kde je zvýšené riziko uklouznutí.

Pavel Šrenk
Key account manager Remmers s.r.o.