Informace výrobců

Isover EVO – tepelná izolace ze sklené vlny s novým složením a pojivem

Isover EVO je dalším přírůstkem v rodině produktů divize ISOVER koncernu Saint-Gobain. Patří do nové produktové řady Isover 4+, je vyrobený z přírodních surovin s použitím zcela nového pojiva na přírodní bázi. Jeho nové složení přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí, je komfortnější na zpracování. Méně práší a je jemnější na dotek. Vzhledem k nízké tepelné vodivosti je ideálním řešením pro tepelnou izolaci vnitřních prostor budov, tedy pro šikmé střechy, příčky, předstěny či podhledy.

Izolace Isover EVO je, stejně jako všechny moderní skelné vlny Isover, vyrobena z 80 % z recyklovaného skla. Jedná se však o první vlaštovku z řady italské výroby s označením 4+, která využívá nové patentované pojivo založené výhradně na přírodní bázi. To přispívá k maximální kvalitě vnitřního prostředí. V tomto ohledu patří k absolutní špičce z nabídky tepelněizolačních materiálů dostupných na českém trhu. „Výrobky z minerálních izolací Isover splňují veškeré ekologické požadavky i jejich limity, a přesto Isover s novou technologií 4+ dosahuje ještě lepších hodnot díky patentovanému přírodnímu pojivu. Proto jsme také zvolili název Isover EVO i motto výrobku Evoluce ve světě izolací,“ vysvětluje produktový manažer Tomáš Pirkl z divize Isover.

Evoluce ve světě izolací: Isover EVO – tepelná izolace ze sklené vlny s novým složením a pojivem

Na první pohled se od ostatních skelných produktů Isover liší, a to nejen obalem, ale i samotnou barvou vlny. Její barva není typicky žlutá, ale světle krémová. „Bílá barva je přirozená barva rozvlákněného skla a v kombinaci s přírodním pojivem po vytvrzení získá světle krémovou barvu, která je nejen příjemná na pohled, ale zesvětluje i montážní prostory,“ dodává k netradičnímu zabarvení vlny Tomáš Pirkl.

Díky výborným tepelněizolačním vlastnostem (λD = 0,035 W/m∙K) účinně izoluje proti venkovnímu teplu i chladu a zároveň nabízí vysokou úroveň pohodlí a úspor. Znamenité zvukověizolační parametry zajišťují skvělou akustickou pohodu. Rovněž tak splňuje nejvyšší klasifikaci třídy reakce na oheň.

Isover EVO je ideální volbou nejen pro ty, kdo v domácnosti žijí, ale i pro montážní firmy, protože díky novému pojivu je jemný na dotek, vykazuje menší prašnost, velmi snadno se řeže a pokládá. Vyšší objemová hmotnost materiálu zajišťuje, že Isover EVO dobře drží i mezi krokvemi či v rámových konstrukcích a sádrokartonových příčkách. Tento výrobek je dodáván v rolích v rozmezí tlouštěk 50–200 mm a ve dvou šířkách. Rozměř 625 mm je ideální pro instalaci do sádrokartonových příček a šířka 1200 mm je výhodná pro ostatní výše uvedené aplikace.

Materiál Isover EVO je skvělou volbou pro budoucí úsporu energií a snižování emisí, protože je ve velké míře vyroben z recyklovaného materiálu, s použitím přírodního pojiva a zajišťuje vysoké úspory energie při vytápění a ochlazování prostor, kde je aplikován. 

 PROČ 4+?

 – přátelský k životnímu prostředí

 – nabízí vysoký komfort při instalaci

 – zajišťuje vysokou kvalitu bydlení

 – přispívá k lepšímu zdraví a pohodě

podle podkladů společnosti Sain-Gobain Construction Products CZ, divize Isover