Informace výrobců

HSF System staví Dům Ronalda McDonalda

První český Dům Ronalda McDonalda vyroste v areálu Fakultní nemocnice Motol v Praze. Dům nabídne ubytování zdarma pro rodiče dlouhodobě nemocných dětských pacientů nemocnice. Projekt za 70 mil. Kč má být dokončen v polovině roku 2022. Generálním dodavatelem stavby je společnost HSF System, dárcem financí na realizaci i stavbu je Nadační fond Dům Ronalda McDonalda.

V energeticky úsporném Domě Ronalda McDonalda, prvním v Česku, bude zřízeno celkem 21 pokojů s tím, že bude v budoucnu možné navýšit kapacitu o 15 pokojů přistavěním dalšího patra. Ubytovaní rodiče budou moci využívat společnou kuchyni s jídelnou, obývací a pracovní prostor nebo hernu pro děti. „Je to velmi záslužný a potřebný projekt, který každý rok pomůže stovkám rodin, aby mohly být v těžkých životních chvílích co nejvíce spolu,“ říká Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System, která má výstavbu jako generální dodavatel na starosti.

Zelená střecha

Z technologického i designového hlediska mohou na stavbě zaujmout například „zelená“ střecha s dřevěnou terasou zastíněná okrasnou plachtou, atypický lichoběžníkový střešní světlík, designový perforovaný plech, který zakryje technologické části střechy, nebo schodiště se zábradlím z ocelové nerezové sítě.

Vizualizace - exteriér (zdroj: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda)Vizualizace - herna (zdroj: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda)

Pod hlavičkou charity

Vybudování praktického a komfortního domu pro rodiče nemocných dětí v areálu Fakultní nemocnice Motol je hlavním projektem nadačního fondu v Česku. „Věřím, že vytvoříme rodičům plnohodnotný odpočinek i zázemí, které podpoří jejich psychiku, aby se mohli co nejvíce věnovat svému nemocnému dítěti,“ říká Ivana Pešatová, výkonná ředitelka Nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda.

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je součástí celosvětové sítě charitativních organizací Ronald McDonald House Charities. Jejím cílem je nabídnout ubytování rodinám dlouhodobě nemocných pacientů, k čemuž slouží několik set Domů Ronalda McDonalda po celém světě. V České republice působí od roku 2002.

Vizualizace - pokoj (zdroj: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda)Vizualizace - pracovna (zdroj: Nadační fond Dům Ronalda McDonalda)

podle podkladů společnosti HSF System