Informace výrobců

HSF System se podílí na proměně Stavebnictví 4.0 ve skutečnost

Stavební společnost HSF System a český startup Stavario spojily své síly. V rámci soutěže Startup Voucher 2022 udělila společnost HSF System tematický voucher s názvem #Construction4.0 v hodnotě 8 000 EUR startupu Stavario. Mezinárodní startupová soutěž spadá pod projekt CEE Startup Network, který organizuje Moravskoslezské inovační centrum.

Stavební společnost HSF System letos začala spolupracovat s Moravskoslezským inovačním centrem (MSIC) na projektu CEE Startup Network, který podporuje nové a inovativní přístupy na trhu. „Rozhodli jsme se ocenit Stavario, protože automatizace, digitalizace a propojení stavebních procesů od projektování až po samotnou realizaci patří k strategickým oblastem, které v naší společnosti intenzivně a dlouhodobě rozvíjíme,“ říká k výběru podpořeného startupu Jan Hasík, ředitel a předseda představenstva společnosti HSF System.

„V současnosti zní Stavebnictví 4.0 jako vzdálená budoucnost, ale cítíme, že se o tak vzdálenou budoucnost nejedná a systematicky pracujeme na tom, aby se tento pojem stal skutečností. Využíváme metodu BIM a snažíme se co nejvíce procesů ve společnosti zautomatizovat. Velkou výhodou Stavaria je propojení jednotlivých aplikací a systémů od evidence a správy majetku až po řízení výroby, pro které v současnosti využíváme několik uživatelských programů.“

Online stavební aplikace Stavario zvládne zaznamenávat docházku pracovníků, rozdávat úkoly, evidovat nářadí, automaticky zapisovat počasí do stavebního deníku a mnoho dalších věcí. „Na spolupráci s HSF System se velmi těšíme a věříme, že naši stavební aplikaci posuneme zase o pořádný kus dále. Pracujeme na přidání dalších funkcí, jako je vytváření úkolů přímo v projektové dokumentaci, elektronickém stavebním deníku nebo pokročilé statistiky a reporty,“ popisuje Josef Beneš, Founder & CEO ve společnosti Stavario.

Platforma CEE Startup Network, jejíž součástí je soutěž Startup Voucher, se snaží propojovat subjekty v menších regionech v Česku, na Slovensku a v Polsku. „Musíme spolupracovat, vytvářet přeshraniční inovační ekosystém, kde podnikatelé, firmy i investoři najdou něco výjimečného. Kde uvidí specifickou atmosféru nadaných lidí s otevřenou myslí. To je vize naší iniciativy. Že společnědokážeme být silnější,“ vysvětluje důvody vzniku platformy předseda představenstva MSIC Pavel Csank.

HSF System se podílí na proměně Stavebnictví 4.0 ve skutečnostHSF System se podílí na proměně Stavebnictví 4.0 ve skutečnostHSF System se podílí na proměně Stavebnictví 4.0 ve skutečnost

podle podkladů společnosti HSF System