Informace výrobců

HSF System bude součástí 58. ročníku MFF Karlovy Vary

Spolupráce stavební skupiny HSF System a Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary pokračuje. I v letošním roce bude realizována výstavba multifunkčního prostoru KVIFF.TV Park, který obdržel prestižní cenu Grand Prix Architektů 2023. Tento prostor slouží jako udržitelné a inovativní řešení pro festivalové zázemí. Po skončení festivalu se modulární stavba demontuje a může být znovu využita na jiných projektech.

Projekt modulární stavby připravilo architektonické studio Chybik+Kristof Architects & Urban Designers. Stavební skupina HSF System, která je od roku 2023 součástí holdingu PURPOSIA Group, má ve spolupráci s dalšími společnostmi na starosti realizační fázi multifunkčního prostoru. „Naše hodnoty v oblasti udržitelnosti a inovací, které jsou v souladu s ESG principy, se snažíme promítat co nejvíce do konkrétních řešení stavebních a dodavatelských řešení,“ říká Tomáš Hess, obchodní ředitel a člen představenstva stavební skupiny HSF System. „Modulární stavba představuje ideální východisko pro festivalové zázemí, jelikož je nejen ekologicky šetrná, ale také variabilní a snadno adaptovatelná na různé potřeby.“

Nenáročnost multifunkčního modulárního prostoru na prostředí a snadná přenosnost umožňují jeho využití i po skončení festivalu. Celou sestavu lze rozložit na jednotlivé moduly vážící zhruba jednu tunu, a to právě umožňuje jejich snadnou manipulaci a přepravu. „Tento projekt ukazuje, že inovativní stavebnictví může být součástí udržitelného řešení nejen pro dodávky logistických a výrobních hal, ale i pro významné kulturní a celospolečenské události,“ dodává Tomáš Hess.

KVIFF.TV Park, navržený architektonickým studiem Chybik+Kristof Architects & Urban Designers, se stal jedním ze symbolů festivalu a získal prestižní cenu Grand Prix Architektů 2023 v kategorii Architektonický design drobné architektury a výtvarné dílo v architektuře. 

Modulární stavba slouží jako multifunkční prostor KVIFF.TV Park pro debaty s tvůrci, workshopy, hudební vystoupení a další doprovodné programy festivalu.

Podle podkladů společnosti HSF System