Informace výrobců, Veletrhy a výstavy

HELUZ: Účast na veletrhu FOR ARCH a dny otevřených dveří ve výrobních závodech

Skupina HELUZ GROUP poprvé představí na největším stavebním veletrhu v Česku FOR ARCH dvě své společnosti. HELUZ cihlářský průmysl – výrobce kompletního cihelného systému a HELUZ IZOS – výrobce izolačních skel. Jak úspěšně a rychle zrealizovat úsporný dům představí expozice HELUZ GROUP koncipovaná jako průvodce vysněnou stavbou. Těšit se můžete na interaktivní prvky a produkty vystavené přímo na místě.

Kdy: 20. – 24. 9. 2022
Kde: Veletrh FOR ARCH v pražských Letňanech
Stánek: 2B08

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s., představí na veletrhu FOR ARCH nový komínový komplet HELUZ SMART, který vyniká praktickými rozměry a velmi jednoduchou instalací. Komplet se skládá z jednodílné keramické tvárnice a již z výroby izolované izostatické vložky. Díky tomu je montáž opravdu rychlá a bezpečná. Půdorysný rozměr je pouhých 32 x 32 centimetrů, což z komínu činí optimální řešení pro domy s nedostatkem místa.

Přímo na stánku bude kabina, která demonstruje službu HELUZ Blower door test. Jedná se o zkoušku průvzdušnosti obálky budovy, jejíž protokol se připojuje jako povinný doklad pro uznání dotace Nová zelená úsporám. Samotné měření spočívá v osazení ventilátoru do otvoru v obvodovém plášti budovy, aby střídavě vytvářel podtlak a přetlak v interiéru. Na základě měřeného průtoku vzduchu se stanoví, jaká je vzduchotěsnost obálky budovy.

Z produktů HELUZ budou prezentovány zejména cihelné bloky pro jednovrstvé zdění bez nutnosti dodatečného zateplení z řady HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1. Dále doplňkové prvky pro řešení konstrukčních detailů, které se starají o dokonalé tepelněizolační parametry stavby. Pro tepelnou pohodu v domě je důležitá rovněž venkovní stínicí technika, na niž HELUZ vyvinul překlad HELUZ FAMILY 3in1. Jeho největší předností je usnadnění rozhodovacího procesu staviteli, protože jej lze osadit roletami, žaluziemi nebo screeny nejen při stavbě domu, ale kdykoli v průběhu jeho užívání. Na expozici nebudou chybět ani akustické cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 a HELUZ AKU Z, které přispívají ke stále důležitějšímu akustickému komfortu a další produkty pro hrubou stavbu. Návštěvníci si budou moci všechny produkty fyzicky prohlédnout.

Loňská akvizice skupiny IZOS – výrobce izolačních skel – se na stánku HELUZ GROUP představí poprvé. Cílem expozice je ukázat jak širokou nabídku zasklení, tak význam správně zvolených skel pro energetickou bilanci celé budovy. Podíl stavebních otvorů, zejména oken, v tzv. obálce domu roste a tím i jejich vliv na spotřebu energie stavby. HELUZ IZOS představí kromě běžných dvoj- a trojskel i produkty, které pracují se slunečním zářením. Právě slunce je nejlevnějším zdrojem tepelné energie a vhodně zvolená okna umožňují tuto energii čerpat. Pro tepelné zisky ze slunečního záření vznikla řada IZOS ENERGY+. Pokud je naopak potřeba ochránit interiér před přehříváním, je vhodné zasklení z řady IZOS SHADOW. Na stánku jsou ukázány rovněž příklady celoplošného potisku velkoplošných skel s vysokým rozlišením.

Jedná se o ty nejzásadnější prvky, které jsou součástí uceleného systému HELUZ GROUP, jenž umožňuje investorům postavit celý dům. Expozice současně poskytne informace i odborníkům, zejména projektantům. Těm nabídne množství nástrojů jako Selektor konstrukcí, nově i Selektor detailů a dalších služeb, které jim ulehčí projektování.

Na stánku se na vás těší obchodní zástupci i techničtí poradci, kteří vás provedou expozicemi a zodpoví všechny dotazy.

Skupina HELUZ GROUP poprvé představí na největším stavebním veletrhu v Česku FOR ARCH dvě své společnosti

Dny otevřených dveří ve výrobních závodech HELUZ

Přijďte si prohlédnout unikátní technologie na výrobu cihel. Den otevřených dveří HELUZ proběhne v sobotu 24. 9. v Hevlíně a Libochovicích. V dalším týdnu, ve středu 28. 9., se pro vás otevře cihelna v Dolním Bukovsku.

Během Dní otevřených dveří zpřístupní veřejnosti všechny své výrobní závody, které vyrábějí cihly, komíny, překlady a další stavební prvky kompletního cihelného systému pro hrubou stavbu s velmi nízkou energetickou náročností. Návštěvníci se seznámí s výrobním procesem a historií závodů. K dispozici bude občerstvení a malá pozornost na památku.

Kam zamířit

Nejmodernější závod se nachází v Hevlíně. Do provozu byl spuštěn na jaře roku 2009. Specializuje se na výrobu broušených cihel pro jednovrstvou konstrukci bez dodatečného zateplení. Cihelna v Libochovicích dodává na trh kompletní sortiment HELUZ. V areálu se nachází i panelárna, kde se vyrábějí stropní panely.

Exkluzivní novinku nabízí závod Dolní Bukovsko. Cihelna se na konci roku 2021 rozrostla o supermoderní výzkumné centrum. V něm technologové vyvíjejí nové výrobky a testují hotové produkty. Jen investice do vybavení laboratoří přesáhla 10 milionů korun. Nebude však chybět ani exkurze výrobním závodem.

Den otevřených dveří v Hevlíně a Libochovicích se bude konat 24. 9. Den otevřených dveří v Dolním Bukovsku pak 28. 9. Na akci není nutné se předem registrovat. Komentované prohlídky začínají podle níže uvedeného časového rozpisu.  

Srdečně zveme i případné zájemce o práci, pro které budou na místě k dispozici zástupci společnosti HELUZ a zodpoví jim případné dotazy.

Termíny:

Cihelna HELUZ Hevlín, adresa: Hevlín 403, 671 69 Hevlín
– sobota 24. 9. 2022, start prohlídky závodu vždy v celou hodinu – 10, 11, 12, 13, 14, poslední 15 hodin

Cihelna HELUZ Libochovice, adresa: Pokorného 810, 411 17 Libochovice
– sobota 24. 9. 2022, start prohlídky závodu vždy v celou hodinu – 10, 11, 12, 13, 14, poslední 15 hodin

Cihelna HELUZ Dolní Bukovsko, adresa: U Cihelny 295, 373 65 Dolní Bukovsko
– středa 28. 9. 2022, start prohlídky závodu vždy v celou hodinu – 10, 11, 12, 13, 14, poslední 15 hodin

Dny otevřených dveří ve výrobních závodech HELUZ

podle podkladů společnosti HELUZ