Informace výrobců

HELUZ obdržel za přeshraniční spolupráci Cross Border Award

Prestižní ocenění Cross Border Award 2022 za přeshraniční spolupráci tří regionů obdržela za Jihočeský kraj společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. z Dolního Bukovska. Cenu uděluje od roku 2003 Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Průmyslovou a obchodní komorou pro Dolní Bavorsko a Hospodářskou komorou Horní Rakousko. Druhým jihočeským oceněným byl v kategorii instituce Jihočeský vědeckotechnický park z Českých Budějovic.

„Prestižním oceněním Cross Border Award chceme vyzdvihnout firmy a instituce, které významným způsobem přispěly k rozvoji přeshraniční spolupráce v rámci tří regionů – Dolního Bavorska, Horního Rakouska a jižních Čech. Ostatně obchodní i přátelské vztahy v této oblasti sahají daleko do historie a vzájemná spolupráce nejen v oblasti byznysu, ale třeba i kultury, výzkumu, předávání know-how či jazykových znalostí je důležitou součástí našeho sousedství,“ říká Miroslav Dvořák, předseda představenstva Jihočeské hospodářské komory (Jhk).

Za Jihočeský kraj byla na slavnostním gala večeru v Českém Krumlově oceněna firma HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. z Dolního Bukovska. Společnost HELUZ je jedním z největších středoevropských výrobců kompletního zděného systému pro hrubou. Spolu s českým trhem patří rakouský trh k jejím nejvýznamnějším.

„Ve svém portfoliu evidujeme desítky aktivních distributorů včetně těch klíčových a na základě vzájemné spolupráce úspěšně realizujeme dodávky stavebního systému HELUZ na rodinné domy a rozmanité stavební projekty. V rámci dalších aktivit zajišťujeme s našimi dlouholetými partnery i výrobu na zakázku, vzděláváme místní stavební firmy a školy a aktivně se účastníme veletrhů s cílem co nejlépe reprezentovat cihelný stavební systém jako takový,“ říká Petr Porubský, obchodní a marketingový ředitel společnosti HELUZ.

Společnost HELUZ obdržela za přeshraniční spolupráci Cross Border Award

podle podkladů společnosti HELUZ