Informace výrobců, TZB

FENIX Jeseník prezentoval hospodářské výsledky i nové výrobky

Společnost FENIX Group, výrobce elektrických topných systémů, oznámila výsledky v roce 2013 a vývoj na rok letošní. Hospodaření a nejbližší plány představil Cyril Svozil, ředitel a majitel celé skupiny.

Tržby celého holdingu v roce 2013 vzrostly ve srovnání s rokem 2012 o 4 %, hrubý zisk narostl o 27 %. Export směřoval do 56 zemí, v pětce nejsilnějších trhů se v loňském roce objevila Francie, Velká Británie, Česká republika, Rusko a Slovensko. Z TOP 25 trhů 16 zemí meziročně rostlo, 9 klesalo. Dvě třetiny z TOP 25 (celkem 16 zemí) jsou členy Evropské unie, proto se holding v posledních letech intenzivně a systematicky zabývá evropskou legislativou i jejími dopady na český trh. V ČR se podařilo navázat velmi úspěšnou spolupráci s ČVUT, katedrou TZB, která provedla v zimě 2013/2014 srovnávací výpočty a měření u vybraných dlouhodobě sledovaných objektů. Závěry plně potvrdily dlouhodobá měření společnost FENIX a vedly i k upřesnění výpočtových podmínek pro tzv. celkovou spotřebovanou energii dle národního vzorce (jehož garantem je právě katedra TZB ČVUT).
Loňská akvizice norské společnosti Konsulent team se stala dalším impulsem k růstu na zajímavém norském trhu. Do skupiny FENIX Group, a. s., tak nyní patří devět samostatných společností, z nichž sedm v šesti evropských státech (ČR, Slovensko, Velká Británie, Francie, Španělsko a Norsko) jsou výrobně-obchodní společnosti.
Cyril Svozil informoval o přípravě největší jednorázové výrobní investice v historii firmy, kterou bude automatizovaná výrobní linka na výrobu sálavých panelů ECOSUN. Důvodem je trvalá celosvětová poptávka – 92 % výrobků míří na export, meziročně narostl prodej těchto panelů o 10,1 % a ve srovnání s rokem 2000 je růst prodeje až pětinásobný. Investice do stavební části je 25 mil. Kč, do technologie (robotizovaná lakovna a automatická montážní linka) pak dalších 18,2 mil. Kč. Stavební etapa se dokončuje v říjnu 2014, technologická část bude předána v březnu 2015.

Skleněné sálavé panely ECOSUN G s potiskem

Novinky ve výrobním sortimentu prezentoval vedoucí tuzemského obchodu FENIX Trading Miroslav Petr. Příznivce designu oslovují skleněné sálavé panely ECOSUN G s potiskem; pro vyhřívání zastřešených teras, balkonů nebo zimních zahrad jsou určeny sálavé panely ECOSUN TH (Terrace Heater). Čerstvou novinkou jsou sálavé panely do kostelních lavic ECOSUN CH (Curch Heater), které mají už i první referenční uplatnění při ohřevu kostela sv. Gotharda v Bouzově. Netradiční je tu aplikace pryžové topné rohože S-MAT, která pomáhá chránit zdraví pana faráře před účinky chladné podlahy při bohoslužbách.

Sálavé panely ECOSUN THSálavé panely do kostelních lavic ECOSUN CHPryžové topné rohože S-MAT
Při rekonstrukci se výborně uplatní bezdrátová regulace Watts RF, která je ideální pro výměnu zastaralé nebo nevhodné regulace. Lze ji doplnit o centrální jednotky a GSM modul, který může majitel snadno ovládat pomocí aplikace Android a IOS pro smartphony.

Bezdrátová regulace Watts RF

Novinkou jsou i skleněné sálavé panely GR Set s integrovanou bezdrátovou regulací a přívodní šňůrou ukončenou zástrčkou. Novinkou jsou také pojízdné podpěry pro kvalitní – a nyní díky podpěrám i snadno přenosné – konvektory ATLANTIC F-117 D.

Skleněné sálavé panely GR Set s integrovanou bezdrátovou regulacíPojízdné podpěry pro konvektory ATLANTIC F-117 D

podle podkladů společnosti FENIX