Informace výrobců, Výplně otvorů

Extra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém Boru

Designová a sklářská společnost Lasvit zrekonstruovala v centru Nového Boru dvě původní barokní roubenky z roku 1790. Obě v minulosti sloužily místním sklářům, v jedné z nich se řemeslníci udrželi i v poválečném období, kdy zde fungovala sklářská škola. „Střešní prostory v památkových zónách umí být prostorné, vzdušné, jste mezi romantickými střechami. Předpisy dovolují malá střešní okénka 60×60 cm. To zní dost přísně, moje zkušenosti jsou ale ve výsledku dobré – může vzniknout parádní prostor,“ uvádí Jakub Formánek, který se v roli výrobce střešních oken tématu dlouhodobě věnuje.

Extra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém BoruExtra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém BoruExtra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém Boru

Extra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém BoruExtra štíhlá střešní okna v sídle firmy Lasvit v Novém Boru

„V naší manufakturní výrobě dolaďujeme střešní okna KLASIK Dva, která při všech památkových pravidlech a technických finesách nabídnou nejvíce muziky pro uživatele bytu, tedy nejvíce prosklené plochy, výhledu, prosvětlení. Potřebujeme velice štíhlé profily oken i prosklení, navíc zateplené a hodně pevné, hledáme každý milimetr úspory. Pracujeme s trojitým zasklením, tepelně odrazivými vrstvami a vícenásobným těsněním. Podívejte se na fotky z realizací, mně se takové střešní místnosti moc líbí, jsem s výsledky vážně spokojený,“ dodává Jakub Formánek za výrobce – společnost Solara.

podle podkladů společnosti Solara