Rezidence Sacre Coeur² je jediným českým developerským projektem, který se stal finalistou prestižní mezinárodní soutěže MIPIM AWARDS 2017 v kategorii Nejlepší rezidenční nemovitost. Dodavatel podlahových krytin, společnost KPP, si zde musela poradit s nestandardními detaily, respektive architektonickými nápady.
Komplex Sacre Coeur² si zakládá na výjimečnosti nápadů, použitých materiálů i provedení, od neopakovatelných panoramatických výhledů, nadčasové architektury či dispozičních řešení až po splnění individuálních přání klientů či designérských detailů, jakými mohou být obvodové lišty u podlah, které byly nezvyklým způsobem zapuštěny do zdi, aby vytvořily efektní čistou rovinu.
To samo o sobě v době nejrůznějších bezfalcových řešení a vytváření čistých rovin neobvyklé není, nezvyklé řešení spočívalo v zapuštění soklových lišt, které pro zapuštění určené nejsou. „Byl to nápad architekta, který chtěl mezi zapuštěnou lištou a zdí nad ní ponechat centimetrovou mezeru, čímž vytvořil zajímavý vizuální efekt. Stavbaři připravili pro pokládku výklenek ve zdi, který byl 15 mm hluboký a o centimetr vyšší než použitá soklová lišta Hoco. Je to masivní smrková lišta potažená bílou fólií s jemným zaoblením na vrchní pohledové hraně, která se běžně používá na lepení na zeď, nikoli k zapuštění. Do polodrážky ve zdi jsme tedy ‚zajeli’ s podlahou (Dub Nouveau Snow z kolekce Classic Nouveau – Kährs) a výklenek pak osadili soklovou lištou. Poté stavbaři sádrovou stěrkou dorovnávali a začišťovali mezeru, aby byla všude na milimetr přesně stejně vysoká,“ popisuje poměrně pracné, ale efektní řešení Ivo Řezníček, který měl realizaci za KPP na starosti. Výsledkem je zajímavý vizuální efekt – zapuštěná bílá soklová lišta v bílé zdi, vytvářející jednu rovinu, nicméně centimetrovou mezerou jsou od sebe lišta i zeď oddělené. Stejně jako u jiných detailů v Rezidenci Sacre Coeur² ani toto řešení není pouze na efekt, ale kromě estetického přínosu má i praktický význam, protože rovina soklu se zdí nebrání přisunout nábytek až ke stěně. A pokud se snad obyvatelům jednou bílá omrzí, mohou si barevně vymalovat a stejným odstínem přemalovat i lištu, která zvládne i několik nátěrů.
Lepené krytiny Kährs kvůli lepší akustice
Pro Rezidenci Sacre Coeur² byly zvoleny dřevěné podlahy švédské značky Kährs, kterou do ČR dováží KPP. Převážně se jednalo o třívrstvé podlahy Kährs Original v dekoru Dub Verona z kolekce European Naturals, tedy krytiny v matném laku a třídění Variation, s decentnějšími rozdíly v barevnosti a kresbě dřeva. Povrch je kartáčovaný, což je technika, kdy jsou měkké části dřeva mezi tvrdými letokruhy vykartáčovány, čímž se struktura dřeva v podlaze zvýrazní a interiér působí mnohem útulněji. Podlahy byly všude celoplošně lepeny, protože je to zvukově komfortnější řešení – zvuk se neodráží zpět do místnosti, ale je pohlcován podlahovou konstrukcí domu, je to tedy tišší řešení. Druhým důvodem pro lepení krytin Kährs, vybavených novou generací zámkových spojů Woodloc® 5S, byla pokládka velkých ploch v jednom celku bez dilatačních spár a přechodových lišt – lepená podlaha méně pracuje při vlhkostních změnách. Navíc v šesti loftech byla dřevěná krytina vytažena i na schodiště, kde je lepení nezbytné. A v neposlední řadě se dřevěnou podlahou v rámci čistého vyznění „dojíždělo“ až k rámům francouzských oken, opět bez použití jakýchkoli ukončovacích lišt, což by v případě plovoucí podlahy nebylo možné.
Bílé podlahy Kährs s živější strukturou
Ve zmíněných loftech byla na podlahách a schodištích položena bělená podlaha v dekoru Dub Nouveau Snow z kolekce Classic Nouveau (Kährs), vzhledem k velkorysejším prostorům byla pokládána jednolamelová prkna o rozměru 2266×187×15 mm. Bělená podlaha Dub Nouveau Snow v matném laku je rovněž kartáčovaná, navíc se zkosenými hranami, které zvýrazňují každý jednotlivý díl podlahy. Dekor Dub Nouveau Snow má živější vzhled se zřetelnou strukturou a suky (třídění Lively), které ani bílé moření nezakrylo.
podle podkladů firmy Kratochvíl parket profi, s. r. o.
Nejnovější komentáře