Informace výrobců, Výplně otvorů

Driftwood – nový Solo 3D povrch dveří

Umělé materiály dnes dokáží dokonale napodobit trojrozměrnou strukturu dřeva, navíc vykazují podstatně vyšší odolnost oproti přírodním dýhám, takže jsou méně náročné na údržbu. Tradiční český výrobce interiérových dveří a zárubní společnost Solodoor s ohledem na trendy v oblasti nábytku proto rozšířil svou nabídku o dva nové strukturované Solo 3D povrchy Aragon a Driftwood v podobě světlých variant s kresbou dubu. Novinkou je i laminátová fólie CPL s tmavším ořechovým odstínem Merano.
Nejoblíbenější barvou interiérových dveří není už jen bílá, byť se stále díky univerzálnosti a jednoduchému designu těší velké oblibě. V domácnostech se stále častěji objevují přírodní materiály, a když už nejde přímo o pravé dřevo, umí ho zcela nahradit imitace, které jsou od dýhy téměř k nerozeznání. Společnost Solodoor proto zařadila nově do své nabídky právě povrchy imitující dřevo – světlý Aragon, Driftwood v šedém odstínu a Merano v tmavší, teplejší barvě.
Elegant 4 Merano – interiér
 
Solo 3D Driftwood patří ke světlejším dekorům, který byl inspirován dřevinou vyplavenou mořem. Šedavý odstín a výraznější dýha je u „driftwood“ způsobena vyblednutím a narušením dřeva v důsledku působení okolních přírodních podmínek, zejména mořské soli. Nový strukturovaný povrch Solo 3D Driftwood díky své neutrálnější barvě zapadne do mnoha moderních interiérů.
Solo 3D Aragon je světlým, strukturovaným povrchem, který napodobuje přírodní surové dřevo. Dveře a zárubně v tomto dekoru s jemnou strukturou díky svému autentickému naturálnímu vzhledu na pohled i dotek skvěle imitují přírodní materiál, navíc díky unikátnímu Solo 3D povrchu jsou i vysoce odolné.
CPL Laminát Merano je výraznějším dekorem v teplé, tmavší barvě připomínající kresbu ořechu s typickými, tmavě hnědými až světlými pruhy a vlákny imitujícími přírodní dřevo. Dveře a zárubně v tomto provedení dodají celkovému interiéru na útulnosti, CPL fólie navíc zajistí jejich vysokou odolnost nejen vůči mechanickému poškození, ale zabrání i vyblednutí barvy.
Solo 3D DriftwoodSolo 3D AragonCPL Laminát Merano
Sonet 5 – DriftwoodGabreta 2 – DriftwoodKlasik L2 – AragonSonet 3 – AragonElegant 4 – Merano
 
POVRCHY DVEŘÍ A ZÁRUBNÍ – OD FÓLIE PO PŘÍRODNÍ DÝHU
 
Gabreta 3 – OřechFólie
Různé povrchové materiály se liší odolností, stálostí barvy či nároky na jejich údržbu. Nejlevnějším řešením je fólie. V nabídce foliovaných povrchů nalezneme celou řadu zajímavých dekorů v imitaci dřeva doplněnou stále oblíbenou a nadčasovou bílou barvou. Fólie je skvělým řešením s nízkými pořizovacími náklady, musíme však mít na paměti, že poskytuje pouze základní odolnost proti mechanickému poškození. Tato povrchová úprava je tak vhodná do „klidnějších“ domácností bez dětí či domácích zvířat, kde skvěle poslouží po řadu let.
Krásné dveře s foliovanou úpravou může reprezentovat např. modelová řada Solodoor Gabreta v jednoduchém, nadčasovém designu. Na výběr je z 9 různých barev.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sonet 11 – DubCPL laminátový povrch
Velmi odolnou variantu proti mechanickému poškození představuje CPL laminátový povrch. Praktický je především do domácností, kde to žije – respektive do domácností s malými dětmi nebo zvířecími mazlíčky – CPL fólii totiž jen tak něco nepoškrábe. Mimořádně odolná je CPL fólie také vůči vlhkosti, takže se dveře s tímto povrchem hodí do kuchyně i koupelny. Bát se nemusíme ani slunečního záření, které by způsobilo vyblednutí nebo změnu barvy dveří. Co se údržby týče, je možné ošetřovat CPL povrch běžnými čisticími prostředky, aniž bychom se museli bát, že dveře poškodíme.
Odolný povrch CPL sluší třeba jedné z novinek, modelům řady Solodoor Sonet s oblým prosklením, vybírat lze hned z 19 povrchů.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vertigo 3 – CasinoSolo 3D vytvoří autentickou strukturu dřeva
Skvělou volbou pro náročného zákazníka je pak unikátní strukturovaný povrch Solo 3D. Ten totiž disponuje všemi vlastnostmi, co se odolnosti, údržby a stálosti barvy týče, jako již zmíněný CPL laminát, avšak navíc dokonale imituje strukturu dřeva nejen na pohled, ale i na dotek. Je tak úžasný vysokou kvalitou i autentickým přírodním vzhledem. V mnoha interiérech vyniknou vkusné a odolné dveře s rámovou konstrukcí modelové řady Solodoor Vertigo. U povrchů Solo 3D je na výběr ze 7 velmi povedených imitací dřeva.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ara 2 – MahagonKrása skutečného dřeva
Dřevěná lakovaná dýha je pak určena pro zákazníky, kteří v interiéru upřednostňují přírodní materiály. Autentického přírodního povrchu je dosaženo především díky použití skutečného dřeva: slabá vrstva vyrobená z masivního dřeva je potažena tenkou vrstvou transparentního ekologického vodou ředitelného laku. Volba tohoto povrchu však vyžaduje citlivý a opatrný přístup jak při manipulaci s dveřmi, tak při jejich údržbě a čištění. V potaz se musí brát také to, že se jedná o přírodní materiál, který vlivem slunečních paprsků může měnit barevný odstín. Navíc nelze zajistit zcela identickou barvu a vzhled dveří, rámečků a zárubní, vždyť se přeci jen jedná o přírodní produkt, jehož odstín nelze zcela ovlivnit.
Plné dveře s dřevěným povrchem vypadají skvěle například u modelové řady Solodoor Ara. U dýhy je na výběr z 10 druhů dřeva.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lakované dveře
Polar 14 – speciální bílý lakRainbow – čínská červeňRainbow – petrolejová modrá
Moderní interiéry si žádají designové řešení, kterému mohou napomoci třeba právě stylové barevné dveře. Lakovaná úprava umožňuje výběr z mnoha barev a dokonalou přesnost vybraného odstínu. Pozadu však nezůstává ani stále oblíbená a vyhledávaná bílá barva dveří a zárubní, která je nadčasová a hodí se téměř do všech interiérů. Při výrobě dveří v této povrchové úpravě je pak samozřejmostí použití vodou ředitelných laků, které nezatěžují životní prostředí.
Nadčasové bílé dveře reprezentuje u společnosti Solodoor modelová řada Polar, jednou z nejčerstvějších novinek jsou pak barevné lakované dveře Solodoor Rainbow.

podle podkladů společnosti Solodoor